как стать помощником депутата на общественных началах                    

http://inoxsys.hu/community/vyazat-bolero-spitsami-shemi.html вязать болеро спицами схемы İsviçre'deki haber kaynağınız.

Isviçre gündemi

 • Editör-İsviçre Gündemi

  урок секс сестра

  порно о рабах Aydın Yıldırım

  коломенская 25 спб на карте Genel Yayın Yönetmeni

  http://kans.co.id/leon/afisha-sobitiy-rostovna-donu.html афиша событий ростовна дону Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  фото голых людей на пляже  

  форма п 3 образец  

  http://vicenzacorsi.com/delo/parom-sochi-turtsiya-raspisanie.html паром сочи турция расписание  

  прижали ребенку палец что делать Bir yaz tatilini daha geride bıraktık. Gündelik yaşama dair koşuşturmacalarımız yeniden başladı. İsviçre gündemi Eylül ayını, 24 Eylül’de yapılacak iki oylama ile karşılıyor. Bunlardan biri Gıda Güvenliği, bir diğeri ise Emeklilik Reformu ile ilgili. Bu oylamaların detaylarını içerikte okuyabilirsiniz.

  характеристики провод ввг 3х 1.5 Uzun bir süredir İsviçre vatandaşlığı ile ilgili haberleri ele alıyor, yazarımız Derya Özgül köşe yazarlarında bu konuyu işliyordu. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle yeni vatandaşlık yasasının yürürlüğe giriyor olmasından dolayı, bu konuyu mümkün olduğunca ele almaya ve okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

  книги эротика читать Yürürlüğe girecek olan yeni vatandaşlık yasasına göre daha önce 12 yıl olan ikâmet süresi 10 yıla düşüyor. Ancak vatandaşlık için bu kez de C oturum şartı getiriliyor. Yeni uygulamada C kimliğine sahip olmak için kişinin İsviçre’de 10 yıl yaşamış olması gerekecek. Bununla birlikte "İyi entegre olma" kriterleri de şart koşuluyor.

  http://girlbaskets.com/lifes/seks-molodih-russkih-nd.html секс молодых русских нд Yeni yasadan dolayı mağdur olacak olanlar C kimliğine sahip olmayanlar. Bu nedenle, C kimliğine sahip olamayanların yeni yıla kadar vatandaşlık başvurularını yapmalarında fayda var.

  http://morganmarketingsystems.com/community/skolko-seychas-vremeni-na-kurilskih-ostrovah.html сколько сейчас времени на курильских островах İsviçre’de her kantonun ve belediyenin şartlarında farklılıklar mevcut. Konu ile ilgili sağlıklı bilgilerin, ikâmetgahın bulunduğu belediyelerin vatandaşlık bürolarından alınması en uygunu olur.

  ....................

  HaberPodium gazetecilik kursları başlatıyor.

  Gazetecilik konusunda bilgi edinmek ve gazeteciliğin nasıl yapıldığını anlamak isteyenler kurslarımıza katılabilirler.

  Söz konusu kurslarda; habercilik gelişiminin tarihi, haber dilinin nasıl oluşturulduğu, haberin nasıl yazılması gerektiği ve görsellerle nasıl şekillendirildiği ile fotoğrafçılık gibi temel başlıklar işlenecek.

  4 Eylül’de başlayacak olan kursların süresi 6 hafta. İlgilenenler Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ya da 076 343 80 74 no’lu telefondan bize ulaşıp daha detaylı bilgi edinebilirler.

  Sevgiyle

   

   

   

   

   

   

  READ MORE
 • Editörün Notu

  Aydın Yıldırım

  Genel Yayın Yönetmeni

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

   

   

  Yaz tatili heyecanı başladı. İsviçre’nin gündelik koşuşturmacasından ve iş stresinden kaçmanın zamanı geliyor. İsviçre'nin birçok kantonunda okullar için yaz tatili Temmuz'un ilk haftasında başlarken, birkaç kantonda bir hafta erken ya da daha geç başlıyor.

  Bu ay ki sayımızda, özel olarak tatil konusuna eğildik ve güzel bir tatil geçirmeniz adına bazı önerilerde bulunmanın yanısıra, İsviçre’de faaliyet yürüten tatil acenteleri ve bazı vatandaşlarla da görüşüp, tatil rezervasyonlarına ve tatil planlarına dair nabız yokladık. Sonuçta, insanların tatil yapma konusunda pek de rahat olmadıklarını fark ettik. Bu yıl, özellikle Türkiye’ye gidecek olanlar, Türkiye’deki ortamın güvensizliğinden kaynaklı olarak İspanya, İtalya, Yunanistan, Dominik Cumhuriyeti, Küba ve Tayland gibi ülkelere gideceklerini ifade ettiler.

  Son dönemlerde yoğun bir şekilde gündeme gelen, sosyal medya ihbarları da tatilcilerin canını sıkan bir başka etken. Özellikle, Türkiye’de OHAL uygulaması sürerken tatil için Türkiye’ye pek de sıcak bakılmıyor. Çoğu kişi, “çok mecbur kalmadığı sürece“ gitmek istemediğini ifade ediyor.

  ............................

  Manchester ve Londra’daki terör saldırılarının ardından İsviçre’de yeniden güvenlik konusu gündeme geldi.

  Bu konudaki ilk somut adımı, İsviçre’nin en büyük konser organizatörlerinden biri olan abc Production AG attı. Adı geçen firma, konser ve etkinliklere çanta yasağı getirirken bu yasak kapsamında, sadece A5 formatında, 14,8 x 21 cm ölçüleri altında olan çantaların konser alanlarına girebileceği açıklamasını yaptı. Cam ve pet şişelerde bulunan sıvılar, teneke ve karton paketlerdeki içecekler, video kamera, tablet ve maytaplar da bu yasaklar sıralamasındaki yerlerini aldılar. Bahsi geçen bu yasaklar hemen yürürlüğe konuldu.

  Yasakların ya da korkunun konser türü etkinlikleri ne derece etkileyeceği bilinmez ama, güvenlik uzmanlarının, kalabalık yerlere gidilmemesi konusundaki uyarılarını sürekli olarak duymaya devam edeceğiz. Önlemlere rağmen hiç kimse, hiçbir yerde kendini güvende hissetmiyor artık. Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda, bu güvensizliğin ve korkunun her yerde olduğunu görebiliriz aslında; Ortadoğu’da, Asya’da, Afrika’da, Okyanus ötesinde, Avrupa’da…

  Tatil heyecanın başladığı bu dönemde içinizi kararttımsa affola.

  HaberPodium ekibi adına tüm okuyucularımıza güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum.

   

  Sevgiyle...

   

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE