как стать помощником депутата на общественных началах                    

http://inoxsys.hu/community/vyazat-bolero-spitsami-shemi.html вязать болеро спицами схемы İsviçre'deki haber kaynağınız.

Isvicre'den haberler

 • Editör-İsviçre Gündemi

  урок секс сестра

  порно о рабах Aydın Yıldırım

  коломенская 25 спб на карте Genel Yayın Yönetmeni

  http://kans.co.id/leon/afisha-sobitiy-rostovna-donu.html афиша событий ростовна дону Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  фото голых людей на пляже  

  форма п 3 образец  

  http://vicenzacorsi.com/delo/parom-sochi-turtsiya-raspisanie.html паром сочи турция расписание  

  прижали ребенку палец что делать İsviçre Sosyal Yardımlar Konferansı’nın (SKOS) güncel rakamlarına göre, İsviçre’de yaşayan bir kişinin geçinebilmesi için en az 2.600 Frank’a ihtiyacı var. Dört kişilik bir ailenin asgari geçim sınırı ise 4.900 Frank. Verilere göre, ülkede yaşayan 530 bin kişi, asgari bir geçim ücretine sahip. Buna ek olarak, yaklaşık 500 bin kişi ise yoksulluk riski ile karşı karşıya bulunuyor.

  характеристики провод ввг 3х 1.5 İsviçre’de yoksulluk son 20 yılda daha da arttı. Nüfusu 8 milyonun üzerinde olan İsviçre’de, bir milyondan fazla insan ya yoksul ya da yoksulluk potansiyeli taşıyor. Ülkedeki yoksulluk riskini genellikle; göçmenler, işsizler, eğitim seviyesi düşük olanlar, çalışma ücreti düşük olanlar, iki çocuktan fazlasına sahip olan aileler ve tek başına yaşayanlar taşıyorlar. Fabrikaların ülke dışına taşınmaları, iş mekanizması dahilinde kalmayı ve başka bir iş bulmayı daha da zorlaştırıyor.

  книги эротика читать Genel olarak yaşam koşullarının kötü olması, beraberine borçlanmaları ve sağlıksal sorunları da getirirken, kişiler genellikle bu durumdan kurtulmak için pek de çıkış yolu bulamıyorlar. Çocuklar ise, anne-babalarının bu yoksulluğunu miras olarak devralıyorlar.

  http://girlbaskets.com/lifes/seks-molodih-russkih-nd.html секс молодых русских нд Sürekli olarak sosyal sigortaları kısıtlayan ve her alanda tasarrufa giden İsviçre devletinin bu uygulamaları, sosyal refah açısından tehdit oluşturuyor. Ülkenin yoksullukla mücadelede uzun vadeli ve etkili çözüm önerileri bulunmuyor maalesef. Atılan adımlar ise oldukça zayıf. Buna, şu sıralar gündemde olan “Çocuk bakımı için ailelere yapılacak olan maddi yardım“ konusunu örnek gösterebiliriz.

  http://morganmarketingsystems.com/community/skolko-seychas-vremeni-na-kurilskih-ostrovah.html сколько сейчас времени на курильских островах Federal Hükümet, Federal Meclis’in ve Senato’nun da desteği ile İsviçre’de yaşayan çocukların yoksulluklarını azaltmak istiyor. Son verilere göre, İsviçre’de şu an itibarı ile 250 bin çocuk yoksulluk içinde yaşıyor. Hükümet bu durumu biraz olsun iyileştirmek adına, gelecek beş yıl için 100 Milyon Frank’lık bir bütçe düşünüyor. Bu maddi destek ile, yoksul ailelere ihtiyaç temelli katkı sunulması öngörülüyor. Ancak 250 bin yoksul çocuk için 5 yıl boyunca yapılacak olan 100 Milyon Frank’lık bütçenin etkili olup olmayagı soru işaretleriyle dolu.

   Konuyu, farklı boyutları ile yazarlarımız Derya Özgül ve Bülent Kaya da ele aldılar. 

  .........

  Yaz tatili dönemi yaklaşıyor. Ancak buradan Türkiye’ye gidecek olan birçok insan tedirgin. Tedirginliğin temel sebebi ise İsviçre’den Türkiye’ye yapılan ihbar faaliyetleri.

  Konu, Basel’de görev yapan Türkiye kökenli bir polisin, muhalif düşüncelere sahip olan Türkiye kökenlilere ait bazı gizli bilgileri UETD İsviçre ve T.C. Konsolosluğu üzerinden Ankara’ya ulaştırılması haberi ile bir kez daha gündeme geldi. Haber Basler Zeitung’a aitti. Bu konuya ilişkin tartışmaların İsviçre basınına nasıl yansıdığını geçtiğimiz sayımızda geniş çaplı ele almıştık.

  Son dönemlerde İsviçre’den Türkiye’ye giden ve havaalanında gözaltına alınıp sorgulananların sayısında önemli artışlar var. Sosyal medya ile ilgili paylaşımlarımlarından dolayı gözaltına alınan bu insanların kimisine kendi ülkesine giriş yasağı konulup geri gönderilirken, kimisi ise uzun süre gözaltında tutuluyor.

  OHAL’in de getirdiği keyfi uygulamalara maruz kalan bu insanlar, buradan yapılan ihbarlarla tutuluyorlar. İhbar mekanizmasında Facebook gibi sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar önemli bir etkiye sahip.

   Bu dönemde Türkiye’ye gidecek olanlara önerilerimiz şöyle;

   - Profilinizi kapalı tutun ve yakınen tanımağınız kişilerin arkadaşlığını kabul etmeyin.

  - Türkiye’ye gittiğinizde akıllı telefonlarınızı yanınızda bulundurmayın.

  - Türkiye’ye gitmeden önce yakınlarınızı haberdar edin.

  - Türkiye’de yaşanan herhangi bir gözaltı durumunda İsviçreli yetkilileri haberdar edin.  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. üzerinden de İsviçre Dışişleri Bakanlığı yetkililerini     haberdar edebilirsiniz. 

  - Basel Kanton Savcılığı da, bu konuda sıkıntı yaşayanlara destek vermek istediğini belirtiyor. Basel bölgesinde kalanlar, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. maili üzerinden savcılık yetkililerine başvuru yapabilirler.

  Bu ihbar mekanizması İsviçre’de de tersine işliyor. Burada ise, genellikle bu ihbar mekanizmaları içinde olan UETD gibi kurumların temsilcileri ve üyeleri takip edlip İsviçreli resmi kurumlara ve basına bildiriliyor.

  Gelinen aşamada, kurulan bu ihbar mekanizmalarının buradaki toplumsal dokuya ve huzura zarar verdiğini bir kez daha vurgulamakta fayda var.

   

  Sevgiyle

   

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE
 • Editörün Notu

  Aydın Yıldırım

  Genel Yayın Yönetmeni

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

   

   

  Yaz tatili heyecanı başladı. İsviçre’nin gündelik koşuşturmacasından ve iş stresinden kaçmanın zamanı geliyor. İsviçre'nin birçok kantonunda okullar için yaz tatili Temmuz'un ilk haftasında başlarken, birkaç kantonda bir hafta erken ya da daha geç başlıyor.

  Bu ay ki sayımızda, özel olarak tatil konusuna eğildik ve güzel bir tatil geçirmeniz adına bazı önerilerde bulunmanın yanısıra, İsviçre’de faaliyet yürüten tatil acenteleri ve bazı vatandaşlarla da görüşüp, tatil rezervasyonlarına ve tatil planlarına dair nabız yokladık. Sonuçta, insanların tatil yapma konusunda pek de rahat olmadıklarını fark ettik. Bu yıl, özellikle Türkiye’ye gidecek olanlar, Türkiye’deki ortamın güvensizliğinden kaynaklı olarak İspanya, İtalya, Yunanistan, Dominik Cumhuriyeti, Küba ve Tayland gibi ülkelere gideceklerini ifade ettiler.

  Son dönemlerde yoğun bir şekilde gündeme gelen, sosyal medya ihbarları da tatilcilerin canını sıkan bir başka etken. Özellikle, Türkiye’de OHAL uygulaması sürerken tatil için Türkiye’ye pek de sıcak bakılmıyor. Çoğu kişi, “çok mecbur kalmadığı sürece“ gitmek istemediğini ifade ediyor.

  ............................

  Manchester ve Londra’daki terör saldırılarının ardından İsviçre’de yeniden güvenlik konusu gündeme geldi.

  Bu konudaki ilk somut adımı, İsviçre’nin en büyük konser organizatörlerinden biri olan abc Production AG attı. Adı geçen firma, konser ve etkinliklere çanta yasağı getirirken bu yasak kapsamında, sadece A5 formatında, 14,8 x 21 cm ölçüleri altında olan çantaların konser alanlarına girebileceği açıklamasını yaptı. Cam ve pet şişelerde bulunan sıvılar, teneke ve karton paketlerdeki içecekler, video kamera, tablet ve maytaplar da bu yasaklar sıralamasındaki yerlerini aldılar. Bahsi geçen bu yasaklar hemen yürürlüğe konuldu.

  Yasakların ya da korkunun konser türü etkinlikleri ne derece etkileyeceği bilinmez ama, güvenlik uzmanlarının, kalabalık yerlere gidilmemesi konusundaki uyarılarını sürekli olarak duymaya devam edeceğiz. Önlemlere rağmen hiç kimse, hiçbir yerde kendini güvende hissetmiyor artık. Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda, bu güvensizliğin ve korkunun her yerde olduğunu görebiliriz aslında; Ortadoğu’da, Asya’da, Afrika’da, Okyanus ötesinde, Avrupa’da…

  Tatil heyecanın başladığı bu dönemde içinizi kararttımsa affola.

  HaberPodium ekibi adına tüm okuyucularımıza güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum.

   

  Sevgiyle...

   

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE