http://plock.nu/tech/kak-ustanovit-igru-na-8.html как установить игру на 8                    

Meslek,

 • Gençlerin Mesleki Uyumundan Ne Anlıyoruz?

  мебельная фурнитура в нижнем новгороде

  jawa 660 sportard характеристики Savaş Şengül

  расценки на укладку коммерческого линолеума Meslek Danışmanı ve Sosyal Eğitimci

  http://irsaigrappa.com/tech/uvolnenie-stati-tk-rf.html увольнение статьи тк рф Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  результаты конкурса лучший по профессии  

  http://irconsole.ir/leon/glavnoe-sobitie-pokerstars-championship.html главное событие pokerstars championship  

  Gençlik, içinde bulunduğu zamanda en çok değişime açık olan kesimdir. Seste, vücutta, insan ilişkilerinde, karekterde vs...

  Şüpheleniyoruz, kendimizi arıyoruz, kendimizle yüzleşiyoruz, denemeler yapıyoruz, bunalımlar ve krizler yaşıyoruz, zihnimiz karışıyor, ailemizle çatışıyoruz, çeşitli gruplar kuruyor ya da var olan grupların içine giriyor, zor ve karışık anlar yaşıyoruz. Büyükler bazen bize nasıl davranmaları gerektiğini bilemiyorlar.

  http://calcher.com/delo/istoriya-gruppi-korol-i-shut-vikipediya.html история группы король и шут википедия Aileler için çözüm?

  Duruşunuzu bozmadan, onlarla müzakere ederek, onları anlamaya çalışın. O büyüdü ve deneyimerini kendi yaşamında görmeye ihtiyacı var. Bunlarsız bir insanın büyümesini beklemek zaten mantıksızdır. Onları dinlemeyi bilmek, onların kendilerine güven duymalarına yardımcı olmak, tercihlerine saygı göstermek, onların birgün kendi kanatlarıyla uçabilmelerine yardım edecektir.

  Kafası ve bedeni bu kadar karışık durumdayken, genç birey geleceğini belirleyecek mesleği seçmek durumundadır. Bu durumda kendinden şüpheye düşmesi normal midir? Evet, gayet normaldir. Kendi kararımızı vermeden önce yaşadıklarımızı hatırlayalım ve empati yapalım bir.

  Çocuğunuz hangi mesleği seçeceğini bilmiyor mu? Tercihini yapamıyor mu? Ya da meslekle ilgili henüz herhangi bir fikri yok mu? Çözüm önerilerim şöyle;

  Hiçbir düşüncesi yok mu?

  Öyleyse hobilerinden hareketle çocuğunuzu hobilerine doğru yönlendirmelisiniz. Örneğin sporla çok ilgilenen bir genci, spor alanında staj yapmaya yönlendirebilirsiniz.

  Tercih yapamıyor mu?

  Çocuğunuzla birlikte, kantonunuzda bulunan mesleki bilgilendirme merkezinden randevu almalısınız. Onlar, çocuğunuz bir fikir sahibi olana dek sizi iyi bir şekilde bilgilendireceklerdir. Bunun sayesinde, çocuğunuz kendi tercihini yapmakta artık zorlanmayacaktır. Daha sonra, stajını yapmak üzere bir yer arama aşamasına geçecektir. Eğer hala şüpheleri varsa, iki ya da üç günlük deneme stajları yapabilir. Stajını beğenmesi durumunda staj süresi uzatılabilir.

  Bu işlemleri ne zaman yapmaya başlamak gerekiyor?

  Her meslek grubunda staj yapılacak yerler duyurularını Haziran ayında yapmaktadırlar. Örneğin, 2017’de yapılacak bir stajın duyuruları 2016 Haziran’ında yapılmaktadır.

  Ağustos ayı itibarı ile staj yerlerine, "www.orientation.ch" sitesinden ya da doğrudan işverenlerin, mağazaların, yaşlılar evinin kendisinden de bakılabilir. 

  Başvurunuzu en hızlı şekilde yaparsanız şansınız daha yüksek olacaktır.

  Başvuru yaparken, işverenin duyurusunda belirtilen belgeleri eksiksiz göndermek esastır. Seçilmenizde bunlar önemlidir.

  обоснование возникшей проблемы и потребности Aileler için önerilerim;

  Gençlerinizi dinlemelisiniz. Gençler de ailelerini dinlemelidir, çünkü ailelerin deneyimleri ve birikimleri önemlidir. Eğer genciniz de kabul ederse, mesleki bilgilendirme ve yönlendirme merkezindeki görüşmeye birlikte katılabilirsiniz. Ancak burada çocuğunuzun tercih ya da tercihlerine saygı göstermeniz önemli.

  Peki "Biliyorum" diyen gençler, meslek dünyasından neyi ne kadar biliyorlar?

  Okuldan bıkmış bazı gençler, büyüklerin dünyasına özeniyorlar; Çalışmak, para kazanmak, bağımsız olmak... Oysa iş dünyasının zorlukları kendine özgüdür ve gençler bunun farkında değildirler.

  Orda hiç bir zaman zil çalmaz! Okulda, 15.30 ya da 16.30'da zil çalar ve ders biter. Oysa iş dünyasında görev ne zaman biterse iş de o zaman bitmiş olur. Beş haftalık yaz tatilleri yoktur mesela. 6/7 haftalık okuldan sonra iki haftalık tatiller de yoktur artık. Şimdi bayramlarda, akşamları hatta hafta sonlarında bile çalışmak gerekmektedir. Artık geç kalmak ve işyerinde saygısızca davranmak onları kapı dışarı etmenin gerekçesidir. Burada karneye not düşmek, veli ile konuşup çözüm aramak da yoktur. Çalışmaya başlamalarının birinci yılı sadece uyum yılı olacaktır. Bu dönemde ekip çalışmasının ne anlama geldiğini öğrenip arkadaşlarla zaman geçirme döneminin bittiğini anlayacaklardır. İş yerinde herkes kendi işinden sorumludur artık.

  отчет по практике инженера электрика Staj yaparak mesleği tanımak

  Staj, gençlerin meslekleri ile ilgili bilgi edinmelerini sağlar. Bundan sonra diyebilirler ki: “Bu stajlardan, hangi alanda ne yapabileceğimi öğrenmiş oldum. Üç yıl boyunca bu eğitimi yapma noktasında kendimi hazırlıyorum.“ Pratike edecekleri işe dair bütün bilgileri almış olacaklar. Biz büyükler, onlara gerekli olan bütün bilgileri vermekle sorumluyuz. Gençler bazen yapmak istedikleri stajdan nedensiz biçimde soğuyabilirler. Bazı işverenler, bu tür genlerin sadece hafta sonu ya da akşamları gelmeleri gerektiğini belirtmekten çekinirler. Oysa bir mesleki eğitim sürecinde her türlü sonuca karşı hazır olmalıyız. Sonuçta gençler, mesleki kararlarını yeterince bilgilenmiş ve deneyim sahibi olarak alabilirler.

  Unutulmamalıdır ki meslek öğrenen çırak işçi değildir ve bütün eğitim süreci boyunca çıraklık statüsünün gereğini yerine getirmek zorundadır. Ona, işverenin beklentilerine uygun olarak şu sorumlulukları iyice açıklanmalıdır;

   - Müşterilerin güvenini kazanmak,

  - Mali kaynakların ve malzemelerin kullanımı konusunda dikkatli olmak,

  - Çalışma alanında herkesin misyonuna uymak.

   Unutmayalım ki, gençlerin geleceği toplumun geleceğidir.

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE
 • MESLEK SEÇİMİNDE YÖNLENDİRME SİSTEMİ

  İsviçre’de gençlerin yüzde 30'una yakını, sektörlerine göre başka meslek alanlarına ya da işlere yöneliyorlar. Ticaret Birliği ve Kantonlar bu konuda gençler için yeni bir yönlendirme sistemi geliştirdi. READ MORE

 • MESLEK SEÇİMİNDE YÖNLENDİRME SİSTEMİ

  İsviçre’de gençlerin yüzde 30'una yakını, sektörlerine göre başka meslek alanlarına ya da işlere yöneliyorlar. Ticaret Birliği ve Kantonlar bu konuda gençler için yeni bir yönlendirme sistemi geliştirdi.

  READ MORE
 • MESLEKİ EĞİTİM SÜRECİNİ DOĞRU DEĞERLENDİRMEK

  Savaş Şengül

  Meslek Danışmanı ve Sosyal Eğitimci

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

   

   

   

  İstediğiniz meslekte birkaç staj yaptıktan sonra, üç kişi işe alındı ve siz de o üç kişiden biriydiniz. Ne müthiş bir gurur!

  Siz görüşmeyi başarıyla tamamlamıştınız ve sonucu bekliyordunuz.

  Bir mektup geldi. Büyük bir coşkuyla gelen mektubu açtınız ama aynı zamanda kaygılıydınız da. O anda seçilenlerden biri olduğunuzu öğrendiniz ve evde, ailenizle birlikte bir bayram havasına girdiniz. Her yerden sizi kutlayan telefonlar geliyor. Sosyal hayatınızda profesyonelliğe dair çok büyük bir adım atmıştınız. Ayrıntılar görüşüldü, kontrat imzalandı ve sonunda ve siz yeni kariyerinize başlamış oldunuz. Ancak bir süre sonra coşkunuzu kaybettiniz. Hatta yeni işinizden bıktınız. Herşeyi olduğu gibi bırakmayı düşünmeye bile başladınız. Artık yeni bir alan, sizi mutlu edecek yeni bir iş aramaya başlamalıydınız. Diğer yandan arkadaşlarınız, kendi iş hayatlarında herşeyin yolunda gittiğini söylüyorlardı.

  Peki bu durumda ne yapmak gerekir? Terk etmek, bütün mutsuzluğumuza rağmen orada kalmak ya da başka bir şey mi bulmak?

  Buna yanıtım; “Neden bu sorunları yaşamaktayız“ şeklinde bir değerlendirme yapmak olur. İlk önce basit bir tablo çizin. Tablonun bir yanına bütün pozitifleri, diğer yanına ise negatifleri sıralayın.

   Tabloda şunlar bulunsun;

  • Çalışma ekibi
  • Müşterilerle ilişki
  • İş arkadaşları ile ilişki
  • Rehber öğretici ile ilişki
  • Ev ile iş yerinin uzaklığı
  • Mesai saatleri
  • Süreçte elde edilen deneyim ve gelişme
  • Saygı
  • Mesleğin öğrenme süreci
  • Eğer kabul gördüyseniz, kendi başınıza karar verebiliyorsanız, sorumluluk alabilme. 

  Maaşınızı bu değerlendirme tablosuna koymayın. Çünkü mesleki eğitimde maaş asla öncelikli olamaz. Siz bir mesleği öğrenmek için oradasınız, para kazanmak için değil! Ancak, size hiç para vermiyorlarsa...

  http://ericknavarro.com.mx/leon/tarifnie-plani-lineyki-cherniy.html тарифные планы линейки черный Mesleki eğitiminiz size özeldir

  Kendi mesleki eğitiminizle arkadaşlarınızınkini kıyaslamamalısınız. Çünkü bu formasyon sadece sizin kriterlerinize, sizin ihtiyaçlarınıza ve sizin beklentilerinize yanıt vermelidir. Herkesin kendi gerçekliği, kendi doğrusu, kendi kaygıları, kendi uyumsuzlukları ve kendi farklılıkları vardır. Ya sizin sahip olamadığınızı söylediğiniz şeyler onlarda var, sizde yok, ya onlar yalan söylemekteler ya da onlar sürekli pozitif yanları görmekte iken siz sürekli negatif tarafları görmektesiniz.

  Bir kez nagatif ve pozitif puanları tabloya yerleştirdiğinizde, pozitif puanların negatif puanlardan daha fazla olduğuna dair bir sürprizle karşılaşacaksınız. Daha sonra negatif puanları yeniden ele alıp çözümler yaratmak gerekecektir. Kendiniz, sıfırdan ona kadar negatif ve pozitif durumlarınıza puanlar veriniz. Aynı zamanda şunu da düşünün: Pozitif puanlar için altı ise yediye nasıl çıkarabilirim? 

  İdeal eğitim süreci diye bir şey var mıdır? Hayır!

  Her işletmenin kendine göre, mali ve personel olarak sorunları ya da yeniden yapılanmaya dair problemleri vardır. Her staj yerinin kendine ait pozitif ne negatif yanlarının olması da gayet olağandır.

  İnanın bana, arkadaşlarınız size eğitim yaptıkları yere ilişkin bilgi verirken bir parçasını unutuyorlar. Her işletme yapabilecğinin en iyisini yapar.

  Görebildiğim kadarıyla, bunlar size çözüm yollarının tamamını göstermiyor. O zaman size, sorunu çözmek yerine sadece sorunun varlığını kabul etmek kalıyor. Diğerleri, "sizin maaşınızı yatırmayı unutanlar" size başka bir meslek gösterenler, haftada altı gün, günde en az on saat çalıştıranlar. "Ya da değil" ve sizin izin almanıza engel olanlar...

  Doğru değerlendirme şu şekilde yapılmalıdır; 

  Bütün veriler bir araya getirilmeli ve sonuçları doğrulamadan bir fikre sahip olunmamalıdır.

  Bir genç kız bana, kendisine gereğinden çok fazla mesai yaptırıldığını söylemişti. Saat 08.00'de başlayıp mesaisini saat 18.00'de bitiriyormuş. Yani her gün için on saat çalıştırılıyormuş. Bu haftada otuz saat yapar. Haftada 18 saat de okula gittiğine göre, haftada toplam 48 saat mesai yapmış olur. Bu durum söz konusu kızı öfkelendirmiş ve kendisinin enayi yerine konmuş hissine kapılmasına yol açmış. Aslında kız yanılıyordu; çünkü her gün kendisine tanınan iki saatlik molayı da mesaiden saymıştı.

  сколько тормозной жидкости нужно в ваз 2114 Sabır ve dikkat

  Çalışma kontratınızı çok dikkatli okuyunuz ve eğitimizden sorumlu olan kişiye soru sormaktan çekinmeyiniz. Soru sormanız gereken kişiler, aileniz, öğretmeniniz ya da staj sorumlunuz olabilir.

  Stajınızın sonunda diploma ve formasyon sahibi biri olacaksınız. Bunu asla unutmayın.

  Evet, eğitim sürecinde çeşitli uyumsuzluklar olabilir.

  Evet, eğitim yapılan her yerde, iş arkadaşları arasında gerginlikler olabilir.

  Evet, bir yanlışlık yaptıktan sonra keyfimiz kaçmış olabilir.

  Evet, düşündükleriniz ile yaptıklarınız arasındaki uyumsuzluğun sizi hayal kırıklığına sürüklemesi normaldir...

  Ve bu durumlar dünyanın bütün işletmelerinde yaşanabilir. Patron biz olsak da aynısını yaşayabiliriz. Unutmayınız ki, alacağınız diploma ile istediğiniz alanda daha hızlı iş bulabileceksiniz. Amacınıza ulaşmanız durumunda, araba kullanabilecek, tatile gidebilecek, kendinize bir ev satın alabileceksiniz. Yani daha özgür, zengin ve mutlu bir hayata kavuşacaksınız. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE