http://banka-navibor.by/ice/gorit-litso-i-ruki.html горит лицо и руки                    

http://www.wild-august.com/wp-admin/images/playstation-vr-novosti.html playstation vr новости İsviçre'deki haber kaynağınız.

Isvicre gezi rehberi,

 • LAVAUX ÜZÜM BAĞLARI

  технопоинт хабаровск каталог

  http://work.matthewgrummer.com/indxr/sila-treniya-skolzheniya-zadachi.html сила трения скольжения задачи 2007 yılından bu yana UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Lavaux üzüm bağları, Lozan yakınlarında, Kanton Waadt’da bulunuyor.

  http://pr-detective.ru/layouts/libraries/raspisanie-avtobusov-g-sarapul.html расписание автобусов г сарапул Burası, Vevey ve Montreux şehirlerini birbirine bağlayan ve 14 km uzunluğunda olan bir yol. Aslında yürüyüş yolu 11 km ve zaman olarak da 3 saat 15 dakika olarak hesaplanıyor.

  томат курносик характеристикаи описание сорта Yürüyüş rotası Ortaçağ kasabası St. Saphorin’den başlıyor. Üzüm bağlarının arasından göl manzarasına karşı inişli çıkışlı devam eden rotanın son durağı ise Lutry.

  сколькоот геленджикадо абхазии

  http://bestoil1.com/wp-content/magazin-mega-kak-dobratsya.html магазин мега как добраться Burada yol boyunca birçok tren istasyonu bulunuyor. Böylelikle istediğiniz an gezintinizi bitirebilirsiniz.

  Cenevre Gölü kıyısı boyunca uzanan yaklaşık 800 hektarlık asma bahçeler 11. yy.’dan bu yana mevcut.

   

  Göl manzaralı yol boyuyunca piknik alanları ve banklar bulunuyor. Karşınıza çıkacak olan bağlarda üzüm veya şarap alıp manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

  “Beni Lavaux bağlarına götürün… Suların aktığı dağları görmek istiyorum…” Prince, 2010 yılında “Lavaux” isimli şarkısında bölgeyi böyle anlatıyor.

  Lavaux şarap rotasında Chasselas üzümleri başrolü oynuyor. Bölgenin kendine özgü bir şarap kimliği var. Yumuşak ve hafif içimli beyaz şarap veren Chasselas üzümleri, Lavaux’un en belirgin üzüm türüdür. O kadar ki, UNESCO 2007 yılında bu buraları koruma altına almış.

  Teras şeklinde ekilmiş şarap bağları misafirlerini sevgiyle kabul ederken, yerel şarapçılar yolda gezintiye çıkanlara meşhur şaraplarını tattırıyorlar. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE
 • St. Beatus Mağaraları

  St. Beatus mağaraları, Bern Kantonu dahilinde olup, İnterlaken yakınlarında bulunan sarkıt mağaralar ağının ismidir. Bu mağaralar ağı Thun Gölü’nün kuzey kısmında yer alıyor.

  Yolunuz İnterlaken’a düşerse St. Beatus mağaralarını mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Burada benzersiz bir doğa harikası sizleri bekliyor.

  Otoparktan başlayıp ormanın içinden geçerek, mağara girişine kadar güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüş sırasında yolunuz birçok köprü ile kesişirken, yükseklerden akan şelaleler size eşlik eder.

  Niederhorn dağlığı içerisindeki mağaraya girdiğinizde, uzunluğu yaklaşık 1 km olan doğal bir yer altı tünelini keşfetmeye başlıyorsunuz.  Mağara içinde milyonlarca yıl önce ortaya çıkmış olan sarkıt ve dikitler eşsiz renkler ve doğal görünümler sunuyor ziyaretçilerine.

  Mağaradaki geniş ve ışıklı yollar size burada olmanın güvenini verecektir.

  1 km’den daha uzun olan bu mağaraların diğer kısımları güvenlik nedeniyle kapalı tutuluyor. Şu ana kadar bu mağara ağının yaklaşık 14 km’si incelenip araştırılabilmiş.

  Girişte bir mağara müzesi de bulunuyor. Burayı da ziyaret edip mağara dünyası hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Sesli sisteme dayalı gezi kılavuzu ile mağara ve mağaracılık hakkında çok şey deneyimleyebilirsiniz.

  тест обычный электронный Ejderha Efsanesi

  Efsaneye göre, 6.yy’da bu mağaralarda ürkütücü ve ateş püsküren bir ejderha yaşarmış. Mağaların içinden ise hac yolunun bir kısmı geçermiş. Bir din adamı olan Aziz Beatus hac yolunu kullanırken bu ejderha ile karşılaşmış ve ona kutsal haçı göstermiş. Ejderha bunun üzerine kükreyerek kaçmış ve Thun Gölü’nün sığ sularına dalıp boğulmuş. Daha sonra Aziz Beatus bu mağaralarda inzivaya çekilip ölene kadar burada yaşamış. Mağara girişinde Aziz Beatus’un ait olduğu söylenen bir mezar bulunuyor. Kaldığı hücrenin benzeri olan bir yer de görülebilir.

  Thun Gölü’nün yükseklerinde olan ve milyonlarca yıl öncesine dayanan bu doğa harikası ziyaretçilerini hayrete düşürüyor. Beatus mağaraları iç geçitleri, etkileyici holleri ve şelaleri ile özel bir mekan özelliği taşıyor.

  Burada 2015 yılından bu yana rehbersiz keşif yapılabiliyor. Mağara gezileri yaklaşık 75 dakika sürerken, her 30 dakikada bir yeni bir grup ile gezinti başlatılıyor.

  Küçük ziyaretçiler, ejderha kaydıraklarında keyifli zaman geçirirken, ejderhalara dair sesler duyup, onlar üzerine hikayeler dinleyebilirler.

  текст договора купли продажи автомобиля Bazı uyarılar

  Mağaraların içi 8 ile 10 derece sıcaklığı arasında. Sıcak giyinmenizde fayda var. Mağaraların içinde yemek- içmek yasak. Fotoğraf çekebilirsiniz ancak statif kullanamazsınız.

  Güvenlik nedenlerinden dolayı çocuk arabalarının ve tekerlekli sandalyelerin girişine izin verilmiyor.

  Aziz Beatus mağaraları, bu sezon için kapılarını 18 Mart’ta açtı. Burası Ekim ayına kadar, haftanın her günü saat 09.30 ile 17.00 arasında ziyaretçilerine açık tutluyor. 

  Adres:

  Beatushöhlen-Genossenschaft

  3800 Sundlauenen

  Tel. +41 (0)33 841 16 43

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  www.beatushoehlen.ch

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE
 • ViA MALA

  Efsanevi ve etkileyici bir doğa...

  300 metre yüksekliğe kadar erişen kayalar, birbirlerine sadece birkaç metre aralıkla uzanan yüksek tepeler, doğal suların yarattığı renk oyunları, büyüleyici doğal çukurlar ve şaşırtıcı özelliklere sahip kaya oluşumları...

  Doğasal güzelliklerin etkisini yansıtan Via Mala vadisi buraya gelen herkesi büyülemeyi başarıyor.

  Graubünden Kantonu sınırları dahilinde bulunan bu vadi yaklaşık 5 km uzunluğunda.

   

  Romanca dilinde “Kötü Yol“ anlamına gelen Via Mala, Thusis ile Andeer arasında yer alan ve sadece birkaç metre genişliğinde olan mistik bir vadi. Buradan, 359 merdiven basamağı ile vadi derinliklerine inilebiliniyor.

  Bir zamanlar “Kötü Yol“dan geçmesi gerekenler, burayı sevmez, pek geçmemeye çalışırlarmış buradan. Güzel olduğu kadar vahşi ve tehlikeli olan Via Mala, Alp Dağları’na giderken yol üstünde bulunan ve engel olarak görülen bir yermiş. Ancak dar olan bu vadi, kayaların düşme tehlikesine ve tehlikeli sulara sahip olmasına rağmen, Splugen ven San Bernardino Alp yollarına en iyi giriş yolu imiş.

  Günümüzde ise, gezmek ve görmek için Via Mala bölgesine özellikle gidiliyor. 1739 yılına ait eski bir köprüsü ile artık turistik mekan haline gelen Via Mala, asma köprüleri ve sayısız merdiven basamakları ile eşsiz bir doğal güzellik sunuyor ziyaretçilerine.

  Filozof Friedrich Nietzsche bir zamanlar: “Ben Via Mala’nın ihtişamı hakkında birşey yazmıyorum. Burayı görmemek, benim için İsviçre’yi gerçekten hiç tanımadığım anlamına gelirdi.“ diyor.

  Şair Conrad Ferdinan Meyer ise: “Bu vadi, muhalefet ve isyanın keyfi dünyası gibi, azgın seller ve kayalar arasında kendine yol açarcasına uzanıyor.“ şeklinde tarif ediyor bu mekanı.

  Via Mala vadisi üzerinde meşhur bir köprü bulunuyor. Köprünün uzunluğu 56 metre. İki ucu arasındaki 22 metrelik eğim farkı bulunan bu köprü, bu nedenle bir merdiven olarak tasarlanmış.

  Via Mala etrafında Bronz Çağı’na uzanan kaya resimleri bulunuyor. Bir yerleşim bölgesi olduğu tahmin edilen bu vadi etrafında kullanılan yolların o döneme uzandığına inanılıyor.

  Araştırmalar, Romalılar zamanda buradan bir yolun geçtiğini ortaya koyuyor.  Ancak bu yolun rotasının araçlar için de uygun olup olmadığı hala belirsiz.

  Birçok doğa gezi yolunun bulunduğu Via Mala’yı ziyaret etmek isteyenler şu iletişim bilgilerinden de faydalanabilirler;

   

  Gästeinformation Viamala

  Äussere Bahnhofstrasse 4 

  CH-7430 Thusis

  Tel. +41 (0)81 650 90 30

  www.viamala-schlucht.ch

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE