http://royaltycosmetic.web.id/content/slomali-chemodan-v-aeroportu-chto-delat.html сломали чемодан в аэропорту что делать                    

Göçmenler,

 • Avrupa’da Terörizme Karşı Yeni Güvenlik Önlemleri

  http://upsourceasia.com/disqusion/lyubov-ne-ponimaet-slov-akterskiy-sostav.html любовь не понимает слов актерский состав Derya ÖzgüL - www.haberpodium.com

  http://yourmobilemarine.com/images/gps-treker-dlya-mashini-bez-sim-karti.html gps трекер для машины без сим карты Derya Özgül,  LL.M

  Hukukçu

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

   

   

   

   

  Belçika, 2018 yılı İlkbaharı itibariyle, uluslararası otobüs, tren ve gemi ile yolculuk yapacak olanların kimlik tespitleri için pasaport kontrolü şartı getirmek istiyor. Kontrollerden elde edinilen yolcubilgileri ise 5 yıl boyunca bir veri bankasında kayıtlı kalacak. Bu kayıtlar, seyehat güzergahı, kişisel bilgiler, yemek seçeneği ve ödeme şekli gibi bilgileri içerecek. Yolculuk başladığı an ise, biletin kimlik veya pasaport ile uyumluluğu kontrol edilecek. Bu uygulamanın temel sebebi ise artan terör saldırları.

  Noel döneminde Berlin’de yapılan saldırının faili, verilen bilgilere göre, saldırı sonrasında kara (otobüs) ve tren yollarını kullanıp önce Hollanda’ya, oradan Fransa’ya, daha sonra da İtalya’ya geçiyor.

  Ocak ayı sonunda Hollanda, Almanya, Fransa ve Belçika bu planın uygulanması konusunda bir araya gelecekler. Böylelikle saldırganların istedikleri gibi seyehat etmelerinin önüne geçilecek.

  isvicre ve avrupa'da siki kontrollerBelçika’nın planına göre, toplu taşıma şirketleri söz konusu kayıtları yapmadan yolcu taşımaları durumunda, kişi başına 50 bin euroluk bir ceza ile karşı karşıya kalabilecekler.

  Uygulamaya destek verenler, diğer kapıların açık halde iken sadece bir kapının kapatılmasının bir fayda sağlamayacağını ifade ediyorlar.

  структура функционирования рынка  Uygulamaya karşı çıkanlar

  Toplu taşıma şirketleri, yolcuların bilgilerinin kaydedilmesine dair kaygılar taşırlarken, yapılacak olan ek kontrollerden dolayı seyehatte aksamalar ve uzun bekleme süreleri oluşacağı, bilet fiyatlarının artacağı korkusunu taşıyorlar.

  Terörle mücadele uzmanları ise, saldırganları yakalamak için ortaya konan bu planın ne kadar etkili olacağına dair kuşkular taşıyorlar ve saldırganların daha farklı yöntemlerle takibe alınabileceğini savunuyorlar.

  Planın detayları henüz tam olarak belli değil, ancak Belçika bu planı 2018 Mayıs ayından itibaren uygulamaya koymak istiyor. Planın ne kadar uygulanabilinir olacağı ise oldukça tartışmalı. Uygulama Schengen anlaşmalarına ve serbest dolaşım hakkına da aykırılık teşkil edecek. Diğer yandan kişisel bilgilerin veri bankasında toplanacak olması da gizlilik hakkına aykırı.

  http://reddevilpress.com/awstats/igri-pro-skachat-torrent.html игры про скачать торрент İsviçre

  Komşu ülkelerdeki terör saldırıları sonrasında, daha da hassaslaşan ve güvenlik öncelikli hareket eden İsviçre de kendi cephesinden önlemler almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Federal Hükümet üyesi Ueli Maurer sınırlara ek olarak 50 askerin konumlandırılacağını belirtti. Önlem daha çok sınırlar üzerinden İsviçre’ye ulaşmaya çalışan mültecilere yönelik.

  Diğer yandan kisa bir süre önce İsviçre basınına yansıyan bir haber İsviçrelilerin tedirginligini daha da arttırdı. İsviçre Gizli Servisi NDB’ye göre İsviçre’de, cihadist fikrine sahip olduğundan şüphelenilen 480 kişi yaşıyor.

  Ayrıca Berlin saldırısı failinin daha önce defalarca İsviçre’ye girip çıktığı iddiaları alınacak olan güvenlik önlemlerine meşruluk kazandırıyor.

  25 Eylül 2016 yapılan bir referandumda Federal İstihbarat Dairesi Yasası İnisiyatifi (Bundesgesetz über den Nachrichtendienst) yüzde 65,5’lik bir oranla kabul edilmişti. Yeni düzenleme ile istihbarat kurumlarına izleme faaliyetleri için geniş yetkiler tanırken, istihbarat kurumlarının telefon dinlemesine, e-postaları izlemesine, gizli kamera ve ses kayıt cihazı yerleştirmesine izin veriyor.

  Belçika’nın planının İsviçreli güvenlik görevlileri tarafından kabul görmeme ihtimali oldukça düşük. İlkbahar’a doğru, İsviçre de dahil olmak üzere Avrupa genelinde yeni bir güvenlik anlayışı ile karşı karşıya kalacağız.

   

  Not:İsviçre'de, hukuki konularda danışmanlık hizmetinden faydalanmak isteyenler yukardaki mail adresimden bana ulaşabilirler. Ayrıca Türkiye ile, tanıma/tenfiz davaları, tapu dava işlemleri, tebligat, vekâlet işlemi vs. türünden herhangi bir hukuki süreç içerisine giren ya da Türkiye’de hukuki takip yaptırmak isteyen okuyucularımız da iletişime geçebilirler

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE
 • İsviçre’de Kâğıtsızlar – Sans-Papiers

  Cavit Akbuga

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

   

   

  http://MenWorldHK.com/wp-content/katalog-filmov-2017-boeviki.html каталог фильмов 2017 боевики İsviçre’de Kâğıtsızlar – Sans-Papiers

   

  İsviçre’de ne kadar kağıtsız var ve ne durumdalar?

  İsviçre’de geçerli bir oturuma ve kimliğe sahip olmayan göçmenler kâğıtsızlar olarak adlandırılıyor.

  Yapılan açıklamalara göre, İsviçre’de şu an 90 bin ile 250 bin arasında değişen rakamlarda kâğıtsız insan yaşıyor. Bunların çoğunluğunu Latin Amerika kökenliler oluşturuyor. Kâğıtsızlar çoğunlukla ekonomik nedenlerle ülkelerini terk eden göçmenler veya sığınma hakkı reddedilenlerden oluşuyor. Bu kesimler, geldikleri ülkelerinden dolayı İsviçre’de kimlik alma şanslarına sahip değiller. Ancak kaçak olarak yaşasalar da eğitim ve sağlık gibi insani haklardan yararlanıyorlar. İsviçre’de kâğıtsız olarak doğup okula giden binlerce çocuk mevcut. Ancak bu çocuklar, gelecekleri konusunda belirsiz bir hayat ile birlikte, her an sınır dışı edilme korkusu ile yaşıyorlar.

  Büyük bir çoğunluğu temizlik, ev işleri, inşaat, gastronomi gibi sektörlerde düşük ücretlere çalışmak zorunda bırakılan kağıtsızlar, hiçbir sosyal yardım almadan güvensizlik ve belirsizlik altında zor bir hayat sürdürmeye çalışıyorlar. Ancak İsviçre’ye sundukları bu katkıya rağmen İsviçreli yetkililer tarafından hala görmezden geliniyorlar.

  warcraft на развитие карты скачать Cenevre’de Opertaion Papyrus Projesi

  Cenevre Şehir Sekreterliği, Cenevre’de yasayan kâğıtsızların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla '' Operation Papyrus'' adı altında pilot bir çalışma başlattı. Bu çalışma ile Cenevre’de yaşayan binlerce kağıtsıza yasal statü kazandırılması umuluyor. Ancak Opertaion Papyrus’un bazı şartları bulunuyor. Bu şartları yerine getirenler Cenevre Kantonu’nda B çalışma kimliği alma şansınsa sahip olabilecekler. Söz konusu şartlar şöyle sıralanıyor; 

  • Aile ve veya çiftin okul çağında bir çocuğunun olması,
  • 5 yıldır Cenevre’de hiçbir ceza veya borçlanma olmadan yaşamış olması,  
  • A2 seviyesinde Fransızca biliyor olması,
  • Hayatlarını çalışarak finanse ediyor olmaları.

  Tek başına yaşayan bir kağıtsızın şartları biraz daha farklı. Buna göre kişinin bu uygulamaya hak kazanması için 10 yıldır İsviçre’de kaçak olarak kalmış olması ve bunu kanıtlaması gerekiyor. Başka bir şart ise, kimlik alan bir kişi herhangi bir nedenle işsiz kalması durumunda sınır dışı edilebilecek olması.

  где находится фильтр кондиционерана приоре Uygulamaya dair kuşkular da var

  Cenevre Kantonu’nun kâğıtsızların durumuna insani yönden yaklaşıp kalıcı bir çözüm üretmesi diğer kantonlara iyi bir model olması açısından oldukça önemli. Ancak uygulama bazı kuşkuları beraberine getiriyor. Örneğin Kanton yetkililerinin açıklamalarında yer alan; “Bu uygulama ile kaçak çalışmayı engellemeyi ve bu insanları kontrol altında tutmayı amaçlıyoruz” türü söylemeler, uygulamanın hangi amaçla üretildiğinin üzücü bir kanıtı olarak önümüzde duruyor.

  цитаты на английском для подростков Opertaion Papyrus Basel ve Zürich’te de talep ediliyor

  Cenevre Şehir Sekreterliği’nin Opertaion Papyrus projesi Basel’de ve Zürich’te de tartışılmaya başlandı. Uygulamanın Zürich’te hayata geçirilmesi için 4667 imza toplanırken, toplanan imzalar geçtiğimiz günlerde gerekli mercilere iletildi.

  Zürich’te şu an itibari ile 28 bin kâğıtsız insanın yaşadığı ifade ediliyor. İsviçre de 15 yıldır kağıtsız yaşadıktan sonra geçerli bir kimlik alabilen Bolivya asıllı göçmen Candelaria, kâğıtsızlara yönelik yapılacak olan düzenlemenin önemiyle ilgili olarak; ''Hangi köşe başında kontrol olacak endişesi ile bir hayat sürdüren, dil öğrenemeyen, sürekli korku içinde yaşayan kağıtsızlar için bu uygulama hayati bir önem taşıyor. Kağıtsızların hakları için sadece bugün değil her zaman mücadele etmeliyiz.'' diyor.

   

   

   

   

   

   

   

  READ MORE
 • YAPTIRIM İNİSİYATİFİ’NE NEDEN HAYIR?

  28 Şubat`ta oylanacak olan gayri insani Yaptırım İnisiyatifi (Durchsetzungsinitiative), İsviçre'de yaşayan 2 milyon insanın oturum hakkını tehdit ediyor. Öyle ki, bu uygulamayla herhangi bir araştırma ve incelemeye gerek kalmaksızın, en ufak bir suçtan dahi insanlar otomatik olarak sınırdışı edilebilecekler. READ MORE

 • YAPTIRIM İNİSİYATİFİ’NE NEDEN HAYIR?

  28 Şubat`ta oylanacak olan gayri insani Yaptırım İnisiyatifi (Durchsetzungsinitiative), İsviçre'de yaşayan 2 milyon insanın oturum hakkını tehdit ediyor. Öyle ki, bu uygulamayla herhangi bir araştırma ve incelemeye gerek kalmaksızın, en ufak bir suçtan dahi insanlar otomatik olarak sınırdışı edilebilecekler.

  READ MORE