300 METREDEN DÜŞEN 3 DAĞCI HAYATINI KAYBETTİ

низкое атмосферное давление как влияет

воронины где галина İsviçre’nin Graubünden Kantonu’nda bulunan Piz Bernina dağlık bölgesinde 3 dağcı hayatını kaybetti. Bölgede araştırma yapan güvenlik yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre, dağcılar Perşembe sabahı 4048 metre yükseklikte bulunan Piz Bernina bölgesine doğru hareket ettiler.

SEYAHAT ACENTELERi: TÜRKİYE’YE YÖNELİK REZERVASYONLARDA DÜŞÜŞLER DEVAM EDİYOR“

состав сборной россии по футболу 2017 2018

http://sunmoon-japan.net/demo/kraski-holi-svoimi-rukami-iz-krahmala.html краски холи своими руками из крахмала Tatil zamanı geldi. İyi bir tatille, yorucu geçen bir yılın stresini ve yorgunluğunu atmak herkesin isteği. Çoğu gurbetçi tatil planlarını tamamlayıp bilet ve otel rezervasyonlarını yaptırdı bile.

DORiS LEUTHARD BAKANLIK GÖREViNi BIRAKIYOR

http://a3-electro.ru/images/igrat-karti-pasyans-4-masti.html играть карты пасьянс 4 масти

составляем организационную структуру Federal Konsey Başkanı Doris Leuthard, en geç 2019 yılı sonbaharında bakanlık görevini bırakacağını açıkladı. Şu ana kadar, kariyerini ne zaman sonlandıracağı konusunda sessizliğin koruyan Çevre, Trafik, Enerji ve İletişim’den sorumlu bakan Doris Leuthard bu açıklamasını, kısa bir süre önce dışişleri bakanlığı görevini bırakan Didier Burkalter’ın görevini üstlenip üstlemeyeceğine dair bir soru üzerine yaptı.

KONSOLOSLUK İŞLEMLERİNDE RANDEVULU SİSTEME GEÇİLİYOR

спа салон в домашних условиях

T.C. Zürich Başkonsolosu’ndan yapılan bir açıklamada, konsolosluk işlemlerinden bundan böyle randevulu sisteme geçildiği duyuruldu. Başkonsolosluk ‘ta, pasaport ve askerlik işlemlerinde bir süredir randevu sistemi uygulanıyordu. Konsolosluk yetkililerinin konu ile ilgili açıklaması şöyle;

Bekleme sürelerinin mümkün olduğunca kısaltılması ve hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla, verilen tüm diğer Başkonsolosluk hizmetlerinde de, 03 Temmuz 2017 tarihinden başlamak üzere, randevulu sisteme geçilmesi planlanmıştır.

Vatandaşlarımızın bu tarihten itibaren Başkonsolosluğumuzda yaptıracakları her tür işlem için “ www.konsolosluk.gov.tr“ internet adresinden önceden randevu almış olarak gelmeleri beklenmektedir. Vatandaşlarımızın yaptıracak oldukları her işlem için gerekli olan belgeleri beraberlerinde eksiksiz olarak getirmeleri önemlidir. Anılan internet adresinde, yapılacak her bir işleme dair bilgiler ile ihtiyaç duyulacak belgeler konusunda bilgi edinilmesi mümkündür. Diğer taraftan, web sayfamız üzerinden  (http://zurih.bk.mfa.gov.tr/AgencyInfoNotes.aspx ) gerekli bilgilere ulaşılması imkanı da mevcuttur.

Başkonsolosluk işlemlerinde, işlemlerin özel şartları nedeniyle, ihtiyaç duyulan işlem süreleri bakımından bir yeknesaklık sağlanması zaman zaman mümkün olamamaktadır. Bu nedenle, vatandaşlarımızın randevu saatleri konusundaki olası kaymaları anlayışla karşılamalarını rica ediyoruz.

Tabiatıyla bu yeni uygulamanın zaman içinde iyileştirilmesi için vatandaşlarımızın değerli katkı ve önerileri memnuniyetle karşılanacaktır.

Vatandaşlarımızın randevulu uygulama konusunda sorularına Başkonsolosluğumuz e-posta adresinden ( Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ) yanıt verilecektir.

Saygıyla duyurulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklarda Sık Görülen Yaz Hastalıkları

Tatil döneminde çocuklar sıcaklardan çok etkilenirler. Onları pek çok hastalıktan korumak şart. Özellikle de güneş yanıkları, güneş çarpması, besin zehirlenmesi, burun kanamaları, böcek sokmaları, havuz-deniz kirliliğine bağlı cilt enfeksiyonları, yaz aylarında çocuklarda en sık görülen hastalıklardan bazılarıdır.  

OKUL TATiLiNi UZATMAK CEZA NEDENi OLABiLiR

Bazı çocuklu aileler ya okulun son günü uçakta oluyorlar ya da okul başladığında tatilden geç dönüyorlar. Ailelerin tatil uzatma talebi reddedildiği halde yine de daha erken ya da daha geç geliniyorsa, bu durum ailelere pahalıya mal olabiliyor.