İsviçre'deki haber kaynağınız.

HAVA ULAŞIMINDA SOLAR IMPULSE 2 BAŞARISI

Isvicre haberleri-Solar Impulse 2- www.haberpodium.com

Güneş enerjisi kullanarak uçan Solar Impulse 2, çıktığı dünya turunu bir damla yakıt harcamadan başarıyla tamamladı. İsviçreli pilotlar’ın kullandığıuçak, kıtaları ve okyanusları 17 ay süren bir yolculukta aştı, 43 bin kilometre yol kat etti.

İSVİÇRE'DE 25 EYLÜL REFERANDUMLARI

 Isvicre'de Referendum-halk oylamasi-www.haberpodium.com

 

сколько кубов в поддоне газобетона 25 EYLÜL REFERANDUMLARI

25 Eylül 2016 tarihinde İsviçre genelinde 3 ayrı referandum yapılacak. Güçlü Emeklilik Düzenlemesi İnisiyatifi (AHV Plus: für eine starke AHV), Federal İstihbarat Dairesi Yasası Inisiyatifi (Bundesgesetz über den Nachrichtendienst), Kalıcı ve Verimli Ekonomi İnisiyatifi (Yeşil ekonomi) (Für eine nachhaltige und ressourceneffiziente Wirtschaft) isimli referandumlara dair detaylar şöyle;

авиакомпания россия за сколько часов можно регистрироваться Güçlü Emeklilik Düzenlemesi İnisiyatifi (AHV Plus: für eine starke AHV)

 

Güçlü Emeklilik Düzenlemesi-Isvicre haberleri-www.haberpodium.com

 

Bu halk oylaması ile, şu an ki ve gelecekti emeklilik ödeneklerinin yaklaşık yüzde 10 oranında yükseltilmesi talep ediliyor.

http://zhenguochansi.org/demo/razobrat-slovopo-sostavu-dogadalsya.html разобрать словопо составу догадался İnisiyatif sorusu: “Güçlü Emeklilik Düzenlemesini“ni kabul ediyor musunuz?

Federal Hükümet ve Parlamento bu inisiyatifin kabul edilmemesi yönünde görüş belirtiyorlar.

İnisiyatifin kabul edilmesi durumunda kişi başına yapılan ödenekler aylık olarak 200 franka yükselecek. Bu oran evli çiftler için aylık 350 frank olacak. Yapılan hesaplamalara göre, bu düzenleme için yılda yaklaşık 4 milyar franklık ek bir bütçe gerekiyor.

http://nurkhairulloh.com/content/lg-hg2-harakteristiki.html lg hg2 характеристики İnisiyatif destekçileri: SP, Yeşiller, Alternatifçiler ve sendikalar bu inisiyatiften yana görüş belirtiyorlar.

Emekliliki sonrasında, iyi bir yaşam sürdürülmesi açısından bu iyileştirmenin iyi olacağını ifade eden inisiyatif destekçileri, 40 yıllık bir geçmişe sahip olan bu emeklilik ödeneklerinin yükseltilmesinin zamanının geldiğini dillendiriyorlar. Ortaya çıkacak olan açık için çözüm yolu ise İsviçre’deki milyonerlerin ve tütün ürünlerinin vergilerinin yükseltilmesi.

Açıklanan son verilere göre İsviçre’de 320 bin milyoner bulunuyor. İnisiyatifçilere göre, bu milyonerlere veraset vergisi uygulandığında ve tütün vergisi yükseltildiğinde emeklilik ödenekleri için gereken bütçe fazlasıyla sağlanacaktır.

http://torzhokotel.ru/projects/kak-vernut-bivshego-vozlyublennogo.html как вернуть бывшего возлюбленного İnisiyatif karşıtları: İnisiyatif karşıtları bu isteğe karşı çıkıyorlar ve böylesi bir düzenmelenin sadece “fakir“lere yardım olacağını söylüyorlar.

Emeklilik düzenlemesinin şu durumda iyi olduğunu savunan inisiyatif karşıtları, emeklilikle ilgili şu an ki durumun kötü gösterilmek istendiğini iddia ediyorlar. 

 

характеристика мальчиков из рассказа бежин луг костя Federal İstihbarat Dairesi Yasası İnisiyatifi (Bundesgesetz über den Nachrichtendienst)

 

Federal İstihbarat Dairesi Yasası İnisiyatifi- Bundesgesetz über den Nachrichtendienst-www.haberpodium.com

Yeni yasanın kabulü ile, Federal İstihbarat Dairesi NBD, tehditlerin tespiti ve güvenliğin sağlaması için günümüzün modern araçlarını daha etkin bir şeklide kullanıp, aynı zamanda istihbarat denetimini güçlendirebilecek.

таня танцует стриптиз İnisiyatif sorusu: Yeni Federal İstihbarat Yasası’nı kabul ediyor musunuz?

Federal Hükümet ve Parlamento oylamanın kabul edilmesi yönünde görüş bildiriyorlar.

низкое атмосферное давление как влияет İnisiyatif destekçileri: İsviçre’de terör tehdidinin yükseldiğini ifade eden inisiyatif destekçileri, bu anlamda istihbarata daha çok yetki verilmesi gerektiğini dillendiriyorlar ve şöyle diyorlar;

“Terör tehtidi olunca, şüphelilerin telefonları dinlenip bilgisayarları tâkip altına alınabilir. Kontrol mekanizması yasa ile sınırlandırılacak. Bu durumda “normal“ bir vatandaşın herhangi bir takibat korkusu yaşamasına gerek yok. Kişi şüpheli olmadığı sürece tâkip ve kontrol edilemez. Günümüz koşullarında bir yandan interneten ve yeni iletişim biçimleri üretilirken, diğer yandan da ekonomik casusluk, bilgi çalınması ve terörizm ile karşı karşıya kalmaktayız. İstihbaratın güçlendirilmesi bunların önüne geçilmesi açısından önem taşıyor.“

İnisiyatif destekçilerinden, SVP’li Savunma Bakanı Guy Parmelin, İsviçre’nin şu anki haliyle tehditlere ve tehlikelere karşı yeterli derecede korunamadığını iddia ediyor.

воронины где галина İnisiyatif karşıtları: İstihbarat servisine verilmesi öngörülen bu yetkilere ilk tepki “Devlet Gözetimine Karşı İttifak“ oluşumundan geldi.

JUSO, Yeşiller, SP partilerinin yanısıra, Dijital Toplum (Digitale Gesellschaft) ve Grundrechte.ch gibi kuruluşların da yer aldığı bu ittifak eş zamanlı olarak referandum karşıtı kampanyalara başladılar.

İttifak üyesi JUSO konuya ilişkin tepkisini şöyle dile getiriyor: “Gizli servislerin amaçlarına hizmet edecek uygulamaları çekinmeden elde etmek istiyorlar.  Bu tür istemler demokrasi ve özgürlüklere saldırıdır.“

Yeşillere göre ise, bu düzenleme ile istihbarat brimlerine gereksiz tâkibat izinleri de verilecek. Normal vatandaşlar da bu tâkibat ve dinlenme kotasına dahil edileceklerdir. Yeşillerin söylemleri şöyle;

“ Yeni yasa ile sahte bir güvenlik durumu yaratılmaya çalışılıyor. Herkes bir şekilde genel bir şüpheli durumunda olacak. Bilgisayarlar, telefonlar, internet bağlantıları vs. herşey takibe alınabilecek. Bu takip şekli kimsenin yararına olmayacak. Şu an ki istihbarat yasası ile şüpheliler yeterli bir şekilde kontrol edilebiliyorlar zaten. Yakın Doğu’daki olaylar ve IŞİD gibi radikal örgütler bu istihbarat yasanın kabul edilmesi için kullanılıyor sadece. Özellikle Paris saldırıları sonrası anlaşıldı ki, isihbarat bile bu saldırıyı önleyemezdi.

Devletin herkesi sürekli takip etmesi kabul edilemez. insanların temel haklarının güçlendirilmesi gerekiyor.“

 

состав сборной россии по футболу 2017 2018 Kalıcı ve Verimli Ekonomi İnisiyatifi - Yeşil Ekonomi (Für eine nachhaltige und ressourceneffiziente Wirtschaft)

Kalıcı ve Verimli Ekonomi İnisiyatifi - Yeşil Ekonomi referandumu-www.haberpodium.com

İnisiyatif; Federal Hükümet, kantonlar ve belediyelerden ekonomi kaynaklarının verimli kullanmasını ve mümkün olduğunca çevreye zarar vermemesi için gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyor.

İsviçre’nin, 2050 yılına kadar kaynak tüketimini azaltıp, doğal kaynak kapasitesini aşmaması gerektiğini ifade eden inisiyatif, Federal Hükümet ve Parlamento’dan gerekli desteği bulamıyor.

Federal Hükümet ve Parlamento oylamanın kabul edilmemesi yönünde görüş bildiriyorlar.

http://sunmoon-japan.net/demo/kraski-holi-svoimi-rukami-iz-krahmala.html краски холи своими руками из крахмала İnisiyatif destekçileri: SP, Yeşiller, Yeşil Liberaller ve sendikalar, daha kaliteli bir yaşam oluşturma adına bu inisiyatifi destekliyorlar.

Bu düzenleme ile İsviçre’nin çevre koruma konusunda öncü bir rol üstleneceğini savunan inisiyatifçiler; “Bu şekilde geri dönüşümün teşvik edilerek tüketim sonrasında daha fazla atığın ortaya çıkması önlenmiş olacak. Sonuçta da hem ekonomi hem de tüketici bundan faydalanacak” diyorlar.

http://a3-electro.ru/images/igrat-karti-pasyans-4-masti.html играть карты пасьянс 4 масти İnisiyatif karşıtları: İnisiyatif karşıtları ise, talep edilen düzenlemenin fiyatlarda ve vergilerde artışlarına sebep olacağını belirtip bunun her durumda tüketiciye yansıyacağını söylüyorlar. Düzenlemenin kabul edilmesi ile birlikte rekabet alanında dezavantajların oluşabileceği de konuşulanlar arasında.

 

 

составляем организационную структуру HALK OYLAMASI NEDiR? 

Her şeyden önce İsviçre’de Parlamento`da kabul edilen bütün anayasa değişiklikleri, halk oylamasına sunulmak zorundadır. Ancak aynı zorunluluk Parlamento`nun yasa ve benzeri kararları için söz konusu değil. Eğer Parlamento kararına karşı geçerli bir “halk inisiyatifi” yoksa, karar yürürlüğe giriyor.

Halk oylamasından çıkacak olan herhangi bir kararın sadece seçmenler tarafından değil, aynı zamanda kantonların çoğunluğu tarafından da kabul edilmesi gerekiyor.

Seçmen çoğunluğu için, oylamada ülke çapında kullanılan toplam oy miktarı dikkate alınıyor ve her kantonda kullanılan oyların hangi yönde çoğunluk sağladığına bakılıyor

İsviçre Federal Devleti 20 tam ve altı yarım kanton oluşur. Tam kantonların kararları bir, yarım kantonların kararları da yarım puan olarak hesaplanıyor. Sonuçta, Kanton çoğunluğu için ortaya çıkan toplam 23 puanın hangi tarafta ağırlık kazandığına bakılır.

 

спа салон в домашних условиях HALK iNiSiYATiFi NEDiR?

 

Isvcre'de referandumlar-www.haberpodium.com

Eğer Parlamento kararı, halkoylamasında karşı bir seçenek sunulmadan kabul edilmezse, eski anayasa maddesi geçerliliğini korumaya devam ediyor.

Ancak, söz konusu Parlamento kararına karşı 18 ay içinde 100 bin seçmenin imzasıyla sunulan bir öneri ortaya çıkarsa, bu da halkoylamasına sunuluyor. Bu durumda halk inisiyatifi ortaya çıkıyor.

Anayasa değişikliklerinde halk inisiyatifleri için aranan koşullar, yasa ve benzeri Parlamento kararları için değişiyor.

Parlamento`nun anayasa değişikliği dışındaki kararlarına karşı, bir halk inisiyatifinin üç ay içinde 50 bin imza toplaması gerekiyor. Bu durumda halk inisiyatifi, halkoylamasına sunulma hakkını kazanmış oluyor.

Bu tür halk oylamalarının kabul için, seçmen çoğunluğu yeterli görülüyor ve  kanton çoğunluğu aranmıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 KASIM HALK İNİSİYATİFİ OYLAMASI

 Isvicre'de Referendum-halk oylamasi-www.haberpodium.com

 

İsviçre’de 27 Kasım Pazar gününe kadar, “Nükleer Enerjinin Kademeli Olarak Kaldırılması İnisiyatifi“ oylamaya sunulacak. Bu İnisiyatif ile, İsviçre’de yeni nükleer santrallerinin inşaasının yasaklanması ve işlev halinde olan 5 santralin 2029 yılına kadar kapatılması talep ediliyor.