http://a3-electro.ru/images/igrat-karti-pasyans-4-masti.html играть карты пасьянс 4 масти                    

İSVİÇRE’DE “'GİZEM DOLU ANADOLU“ SERGİSİ

Fotoğraf sanatçısı Resul Çelik Zürich’te, 'Gizem Dolu Anadolu, 81 il 81 Fotoğraf“ isimli bir fotoğraf sergisi açtı. Anadolu'nun çeşitli bölgelerden çekilen 81 fotoğrafın yer aldığı bu sergide Resul Çelik'in objektifinden yansıyanlar sunulurken, serginin açılışına özel olarak bir resepsiyon verildi.

YENİ İSTİHBARAT YASASI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

İsviçre’de 25 Eylül 2016 tarihinde oylanan ve yüzde 65,5 Evet oranı ile kabul edilen Federal İstihbarat Dairesi Yasası bugün itibari ile yürürlüğe girdi. Yasanın kabulü ile birlikte, Federal İstihbarat Dairesi NBD’nin, tehditlerin tespiti ve güvenliğin sağlaması için günümüzün modern araçlarını daha etkin bir şekilde kullanıp, aynı zamanda istihbarat denetimini güçlendirebileceği ifade ediliyor.


Yeni düzenlemeye göre, Federal İstihbarat Servisi şüphelendiği kişileri, savunma bakanlığı, bakanlar kurulu ve mahkemenin onayıyla, elektronik olarak izleyebilecek.

Bugün yürürlüğe giren yeni düzenleme ile birlikte, istihbarat kurumlarına izleme faaliyetleri için geniş yetkiler tanınırken, istihbarat kurumlarının telefon dinlemesine, e-postaları izlemesine, mekanlara ya da evlere gizli kamera ve ses kayıt cihazı yerleştirmesine, özel alanların aranmasına, bilgisayar sistemlerinin heklenmesine izin veriliyor.

Yasaya karşı olanlar, bu düzenlemeler ile bireysel özgürlüklerin zarar göreceğini, başka ülkelerin istihbarat örgütleriyle işbirliği yapılmasını gerektireceği için İsviçre'nin tarafsızlığının riske gireceğini dillendiriyorlar.

Federal Hükümet ise istihbarat kurumu NBD’ye verilecek yetkilerin yüksek riskli kişileri izlemek için ayda bir kez kullanılacağını söylüyor. Hükümete göre hali hazırdaki İsviçre yasaları, istihbarat kuruluşları iç tehditleri izlerken, istihbarat kuruluşlarının kamuya açık bilgilerden, yabancı istihbarattan başka kaynaklardan ve yöntemlerden yararlanılmasını engelliyor.

 

 

 

 

 

 

 

UNSPUNNEN 2017-İsviçre Gelenekleri Festivali

İsviçre Gelenekleri Festivali  - 26 Ağustos – 3 Eylül

11 yıl aradan sonra yeniden...

İsviçre’nin her bölgesinden, her yaştan insanlar, 26 Ağustos – 3 Eylül  tarihleri arasında İnterlaken’da yapılacak olan ve İsviçre’nin milli geleneklerinin, yemeklerinin sergileneceği Unspunnen Festivali’nde buluşacaklar.

9 gün sürecek olan bu festivalde ziyaretçiler; çobancılık, köy kadınları, geleneksel taş atma oyunları, hornussen (beyzbol-golf karışımı bir spor türü) ve havaya bayrak atma gibi gösterileri izlemenin keyfini yaşacaklar.

Festivalde müziğin de tadına doyulmayacak; Jodel, tambur, halk müzisyenleri ve korolar burada harika bir atmosferin ortaya çıkmasına vesile olacaklar.

Festival programı şöyle;

сколько кубов в поддоне газобетона 26 - 27 Ağustos

Festival başlangıcı. Açılışa özel olarak İsviçre milli sporu Schwinget karşılaşmaları yapılacak. Bu karşılaşmalara İsviçre’nin en iyi 120 Schwinget sporcusunun katılması bekleniyor.

авиакомпания россия за сколько часов можно регистрироваться 28 - 31 Ağustos

Bu tarihler arasında geleneksel İsviçre sporları sergilenecek. İsviçre sporlarını merak edenler bu bölüme katılabilirler.

http://zhenguochansi.org/demo/razobrat-slovopo-sostavu-dogadalsya.html разобрать словопо составу догадался 28 Ağustos

Dağ çobanları ve köy kadınlarının geleneksel kıyafet gösterileri yapılacak.

http://nurkhairulloh.com/content/lg-hg2-harakteristiki.html lg hg2 характеристики 29 Ağustos

Taş atma oyunları organize edilecek.

http://torzhokotel.ru/projects/kak-vernut-bivshego-vozlyublennogo.html как вернуть бывшего возлюбленного 30 Ağustos

Atmaca ve Hornussen karşılaşmaları yapılacak.

характеристика мальчиков из рассказа бежин луг костя 31 Ağustos

Alphorn ve bayrak salama gösterileri yapılacak.

таня танцует стриптиз 1 -3 Eylül

Festival günleri bu tarihten itibaren daha çok müzik odaklı olacak. İsviçre halk müzikleri keyifli ve unutulmaz bir hafta sonu yaşamanızı sağlayacaktır.

низкое атмосферное давление как влияет 1 Eylül

 İsviçre Halk müziği ve Koro konserleri

воронины где галина 2 Eylül

Geleneksel kıyafetler ve Jodel

состав сборной россии по футболу 2017 2018 3 Eylül

Bugün büyük final günü. Bugünde, iki saat boyunca 26 kantonun farklı özellikleri canlandırılacak.

http://sunmoon-japan.net/demo/kraski-holi-svoimi-rukami-iz-krahmala.html краски холи своими руками из крахмала Unsprunnen Festivali’nin tarihçesi

İsviçre Unspunnen Festivali ilk olarak 1805 yılında, İnterlaken yakınlarında bulunan Unspunnen kalesinde yapıldı. Festivalin asıl amacı, yıllarca Fransız diktası ve aşağılama politikaları ile karşı karşıya kalan İsviçre halkına bayram havası yaşatıp moral vermek. Burada kullanılan temel vurgular ise; İsviçre halkının savaş oyunlarını, öz duygu şarkılarını ve milli kimliğini güçlendirmek şeklinde.

İlki 1805’te yapılan ve her yıl yapılması düşünülen bu festivalin ikincisi 1808’de yapılırken, daha sonrasında 97 yıl boyunca hiç yapılamamış. 1905 yılında yeniden canlandırılıp, üçüncü kez organize edilen Unsprunnen Festivali 20.yy’da 6 kez daha organize edilmiş.

1946, 1955, 1968, 1981, 1993 ve 1999 yıllarında yapılan bu festivalin sonuncusu 2006 yılında gerçekleştirildi. Festival,  11 yıl aradan sonra bu yıl yeniden yapılacak.

Unspunnen Festivali yapılmadığı dönemlerde ise, kimi zaman Schwinget festivalleri yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÖÇMEN İŞÇİLERE 2018 YILINDAN İTİBAREN KOTA GELİYOR

3 yıl önce kabul edilen Toplu Göç İnisiyatifi’ne dair karmaşa hala çözülmüş değil. Geçtiğimiz Aralık ayında bununla ilgili olarak bir çözüm önerisi gündeme getirildi. İsviçre’de çalışmaya, İsviçre’deki iç işgücüne öncelik verilmesi gerektiğini savunan bu öneri Federal Parlamento tarafından kabul gördü.

OTOBÜSLERDE ÇOCUKLARA ÖZEL DÜZENLEME

İsviçreli politikacılar toplu taşımada ailelere yönelik yeni düzenlemeler talep ediyorlar. Belediye otobüslerine çocuk koltuklarının yerleştirilmesini ya da aile bölümlerinin oluşturulmasını isteyen politikacıların temel hedefi, herhangi bir devrilme ve düşme durumunu önlemek.