http://academiadeidiomasfriends.es/delo/novosti-krasnoyarska-i-kraya.html новости красноярска и края                    

http://71visions.ch/leon/obrazets-dogovor-peredacha-imushestva-ot-uchreditelya.html образец договор передача имущества от учредителя İsviçre'deki haber kaynağınız.

İSVİÇRE’DE BÖCEKBURGER DÖNEMİ

İsviçre'de "Protein bakımından zengin un kurdu" içerdiği belirtilen 'böcekburgerler', Basel, Bern, Cenevre, Lozan, Lugano, Zürih ve Winterthur kentlerindeki Coop marketleri raflarında yerlerini aldı.

YENİ İSTİHBARAT YASASI 1 EYLÜL’DEN İTİBAREN YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR

İsviçre’de 25 Eylül 2016 tarihinde oylanan ve yüzde 65,5 Evet oranı ile kabul edilen Federal İstihbarat Dairesi Yasası 1 Eylül 2017’den itibaren yürürlüğe giriyor. Yasanın kabulü ile birlikte, Federal İstihbarat Dairesi NBD’nin, tehditlerin tespiti ve güvenliğin sağlaması için günümüzün modern araçlarını daha etkin bir şekilde kullanıp, aynı zamanda istihbarat denetimini güçlendirebileceği ifade ediliyor.

UNSPUNNEN 2017-İsviçre Gelenekleri Festivali

İsviçre Gelenekleri Festivali  - 26 Ağustos – 3 Eylül

11 yıl aradan sonra yeniden...

İsviçre’nin her bölgesinden, her yaştan insanlar, 26 Ağustos – 3 Eylül  tarihleri arasında İnterlaken’da yapılacak olan ve İsviçre’nin milli geleneklerinin, yemeklerinin sergileneceği Unspunnen Festivali’nde buluşacaklar.

9 gün sürecek olan bu festivalde ziyaretçiler; çobancılık, köy kadınları, geleneksel taş atma oyunları, hornussen (beyzbol-golf karışımı bir spor türü) ve havaya bayrak atma gibi gösterileri izlemenin keyfini yaşacaklar.

Festivalde müziğin de tadına doyulmayacak; Jodel, tambur, halk müzisyenleri ve korolar burada harika bir atmosferin ortaya çıkmasına vesile olacaklar.

Festival programı şöyle;

порно женщина с пиздой вместо рта смотреть 26 - 27 Ağustos

Festival başlangıcı. Açılışa özel olarak İsviçre milli sporu Schwinget karşılaşmaları yapılacak. Bu karşılaşmalara İsviçre’nin en iyi 120 Schwinget sporcusunun katılması bekleniyor.

http://tihanyoazis.hu/tech/tramvay-nizhniy-novgorod-novosti.html трамвай нижний новгород новости 28 - 31 Ağustos

Bu tarihler arasında geleneksel İsviçre sporları sergilenecek. İsviçre sporlarını merak edenler bu bölüme katılabilirler.

http://www.electromontag.in.ua/community/bolit-pod-levim-rebrom-chto-delat.html болит под левым ребром что делать 28 Ağustos

Dağ çobanları ve köy kadınlarının geleneksel kıyafet gösterileri yapılacak.

порно-фото нудистов с детьми 29 Ağustos

Taş atma oyunları organize edilecek.

http://bairropontealta.com/tech/oboznachenie-datchikov-na-sheme.html обозначение датчиков на схеме 30 Ağustos

Atmaca ve Hornussen karşılaşmaları yapılacak.

транспортная карта для льготников липецк 31 Ağustos

Alphorn ve bayrak salama gösterileri yapılacak.

русские телки на кастинге порно 1 -3 Eylül

Festival günleri bu tarihten itibaren daha çok müzik odaklı olacak. İsviçre halk müzikleri keyifli ve unutulmaz bir hafta sonu yaşamanızı sağlayacaktır.

если все возможные значения дискретной случайной величины 1 Eylül

 İsviçre Halk müziği ve Koro konserleri

расписание поездов светлогорск 2 Eylül

Geleneksel kıyafetler ve Jodel

будем купаться голыми 3 Eylül

Bugün büyük final günü. Bugünde, iki saat boyunca 26 kantonun farklı özellikleri canlandırılacak.

http://flavrful.com/dat/porno-smotret-24-chasa.html порно смотреть 24 часа Unsprunnen Festivali’nin tarihçesi

İsviçre Unspunnen Festivali ilk olarak 1805 yılında, İnterlaken yakınlarında bulunan Unspunnen kalesinde yapıldı. Festivalin asıl amacı, yıllarca Fransız diktası ve aşağılama politikaları ile karşı karşıya kalan İsviçre halkına bayram havası yaşatıp moral vermek. Burada kullanılan temel vurgular ise; İsviçre halkının savaş oyunlarını, öz duygu şarkılarını ve milli kimliğini güçlendirmek şeklinde.

İlki 1805’te yapılan ve her yıl yapılması düşünülen bu festivalin ikincisi 1808’de yapılırken, daha sonrasında 97 yıl boyunca hiç yapılamamış. 1905 yılında yeniden canlandırılıp, üçüncü kez organize edilen Unsprunnen Festivali 20.yy’da 6 kez daha organize edilmiş.

1946, 1955, 1968, 1981, 1993 ve 1999 yıllarında yapılan bu festivalin sonuncusu 2006 yılında gerçekleştirildi. Festival,  11 yıl aradan sonra bu yıl yeniden yapılacak.

Unspunnen Festivali yapılmadığı dönemlerde ise, kimi zaman Schwinget festivalleri yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÖÇMEN İŞÇİLERE 2018 YILINDAN İTİBAREN KOTA GELİYOR

3 yıl önce kabul edilen Toplu Göç İnisiyatifi’ne dair karmaşa hala çözülmüş değil. Geçtiğimiz Aralık ayında bununla ilgili olarak bir çözüm önerisi gündeme getirildi. İsviçre’de çalışmaya, İsviçre’deki iç işgücüne öncelik verilmesi gerektiğini savunan bu öneri Federal Parlamento tarafından kabul gördü.

OTOBÜSLERDE ÇOCUKLARA ÖZEL DÜZENLEME

İsviçreli politikacılar toplu taşımada ailelere yönelik yeni düzenlemeler talep ediyorlar. Belediye otobüslerine çocuk koltuklarının yerleştirilmesini ya da aile bölümlerinin oluşturulmasını isteyen politikacıların temel hedefi, herhangi bir devrilme ve düşme durumunu önlemek.

MALULEN EMEKLİLERİ GÖZETLEMEK YASAL DEĞİL

Federal Mahkeme, sosyal sigorta kurumlarının malulen emeklileri gizlice gözetlemelerinin yasal bir temeli olmadığı kararını verdi. Malulen emeklilik maaşı alan kişilerin takibatının yeterli bir yasal temelinin bulunmadığını kararlaştıran Federal Mahkeme, bu konuda şimdiye kadar verilen kararları bozup, sosyal sigorta kurumlarından gözetleme yapmamalarını ve devam eden gözetlemeleri ise derhal durdurmalarını talep etti.