İsviçre'deki haber kaynağınız.

İSTANBUL’DA GECE KULÜBÜNE SALDIRI

İstanbul’un ünlü eğlence mekanlarından Ortaköy’deki Reina adlı gece kulübü saat 01.30 sıralarında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda 39 kişi yaşamını yitirirken, 4'ü ağır 65 kişi de yaralandı.Yaralılar ambulanslanla çevre hastanelere kaldırıldığı bildirildi.

HDP'Li VEKiLLERE TUTUKLAMA KARARI

Gözaltına alınan HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Diyarbakır 2'nci Sulh Hakimliğince tutuklandı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Edirne'ye getirilerek F Tipi Cezaevi'ne konulurken,Figen Yüsekdağ’ın ise, Kandıra İlçesi'nde bulunan Kocaeli F Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

RUSYA'NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ÖLDÜRÜLDÜ

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti. Büyükelçi Karlov, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde katıldığı bir resim sergisinde konuşma yaptığı sırada silahlı saldırıya uğradı.

SEÇİLMİŞLERE GECE YARISI OPERASYONU

HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Diyarbakır milletvekilleri İdris Baluken, Ziya Pir, Nursel Aydoğan, Şırnak milletvekilleri, Leyla Birlik, Ferhat Encü, Selma Irmak,  Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan ve Mardin Gülser Yıldırım gözaltına alındı.

9 GAZETECi DAHA TUTUKLANDI

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında "PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine müzahir oldukları" iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile Kadri Gürsel, Musa Kart, Güray Öz, Mustafa Kemal Güngör, Turhan Günay, Bülent Utku, Önder Çelik ve Eser Sevinç tutuklandı. Bu tutuklamalarla birlikte Türkiye’de tutuklu olan gazetecilerin sayısı 126’ya çıktı.

CUMHURİYET GAZETESİNE OPERASYON

Cumhuriyet Gazetesi'ne düzenlenen operasyonda Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve Yazar Güray Öz gözaltına alındı. Gazetenin 13 yöneticisi ve yazarı hakkında gözaltı kararı olduğu bildirildi.