İsviçre'deki haber kaynağınız.

ANNELER GÜNÜ

Dünya’nın birçok ülkesinde, Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanıyor. Kökleri binlerce yıl öncesine dayanan bu özel gün, sanayileşmeyle birlikte farklı bir çehreye büründü. Anneler Günü için yapılan kutlamalar Sümerlere kadar dayandırılıyor.

AİLE İÇİ ŞİDDET... NE YAPMALI?

Isvicre'de alle ici siddet- www.haberpodium.com

Aile içi şiddet mağdurlarını koruyucu tedbirler almada Zürich Kantonu polislerinin çabaları oldukça yüksek. Buna rağmen bu önlemlerin faydası oluyor mu? Bu soruya yanıt vermek oldukça zor.

MÜLTECi KADINLARIN DRAMI

Uluslararası Af Örgütü'nün kadın sığınmacılarla ilgili araştırması çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Af Örgütü tarafından yayımlanan araştırmaya göre, Suriye ve Irak'tan kaçarak Avrupa'ya gelen çok sayıda kadın yolculuk sırasında, şiddet, istismar ve taciz ile karşı karşıya kalıyor.

TIRNAKLARINIZI GÜÇLENDİRİN

Tırnaklarınız soyuluyor ya da kırılıyor mu? O halde tırnaklarınızı güçlendirmenin zamanı geldi de geçti bile. Stres, diyet, yoğun su kullanımı gibi nedenlerden dolayı tırnaklarınız zayıflıyor olabilir.

PED VE KADIN SAĞLIĞI

Eskiden, çok eskiden Regl dönemi kadınlar için bir arınma, dinlenme anı sayılırdı. Ancak zamanla ataerkil bir hale bürünen toplumlar, bu dönemi kirli ve tabu bir konu haline dönüştürdüler. Bir süre sonra hiçbir kadın bu konuyu konuşamaz hale geldi.