İsviçre'deki haber kaynağınız.

EUROVISION’UN KAZANANI PORTEKiZ OLDU

62. Eurovision Şarkı Yarışmasını Portekiz kazandı. Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen 2017 Eurovision şarkı yarışmasını Amar Pelos Dois şarkısıyla Portekiz'den Salvador Sobral kazandı.

74 ÜLKEYE SiBER SALDIRI

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 70’den fazla ülkeye siber saldırı düzenlendi. Uzmanlar, saldırıda virüs koruma programlarının etkileyemediği “Wanna Cry” adlı zararlı yazılımın kullanıldığını belirtiyor.

BM’NİN YENİ GENEL SEKRETERİ GUTERRES GÖREVİNE BAŞLADI

António Guterres- www.haberpodium.com

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres yeni görevine başladı. Guterres, dünyaya barış çağrısında bulundu.Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri António Guterres dünyadaki siyasi duruma ilişkin karamsar tabloya dikkat çekerek; hükümetlere barış, diyalog ve saygı çağrısında bulundu.

SİLAH SATIŞLARI ARTIYOR

Küresel çapta silah satışları son beş yılda yüzde 8,4 oranında artış kaydetti. En çok silah stoklayanların başında Asya ve Ortadoğu ülkeleri geliyor. Stockholm Barış Araştırmaları Enstitüsü Sipri'nin açıkladığı bir rapora göre, silah ticareti 2016 yılında Soğuk Savaş sonrasının en yüksek hacmine ulaştı.

RUS ASKERİ UÇAĞI DÜŞTÜ: 92 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Rusya Savunma Bakanlığı, aralarında dünyaca ünlü Kızıl Ordu Korosu'nun üyelerinin de bulunduğu 92 kişi taşıyan askeri bir uçağın Karadeniz'e düştüğünü açıkladı. TSİ 05.20'de Rusya'nın Soçi kentinden kalkan uçak, 20 dakika sonra radardan kayboldu. Karadeniz'de uçağın enkazının parçaları bulundu.