http://www.projects.premiumdw.com/uploaded/rolan-garros-2016-ofitsialniy-sayt-raspisanie.html ролан гаррос 2016 официальный сайт расписание                    

http://snovadopusk.ru/images/s-tetey-rasskaz-nyu.html с тетей рассказ ню İsviçre'deki haber kaynağınız.

HDP SÖZCÜSÜ OSMAN BAYDEMİR İSVİÇRE’DEYDİ

HDP sözcüsü Osman Baydemir Anayasa Referandumu Kampanyası çerçevesinde Winterthur’da konuştu. Burada yapılan bir halk toplantısına katılan HDP Şanlıurfa Milletvekili Baydemir, 16 Nisan’ın Cumhuriyet tarihinin en hayırlı pazarı olacağını, yapılacak olan referadumda, Avrupa’dan en az 1 milyon Hayır oyu beklediklerini ifade etti.

Winterthur’da bulunan Paşa Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya HDK-Avrupa Eşbaşkanı Esra Demir’de konuşmacı olarak katıldı. Esra Demir konuşmasında; "Seküler yaşamın tehlikede olduğuna inanan, inanç ve kimliklerinin baskı altında olduğunu bilen Alevi, Êzîdî, Hıristiyan, Müslüman tüm inançlar, Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Pomak, Türkmen özelinde tüm ezilen halklar, başta kadınlar olmak üzere, gençlerin öncülüğünde tüm toplum kesimleri bu referandumda en güçlü şekilde Hayır demelidiriler.” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra mikrofonu HDP Sözcüsü Osman Baydemir aldı ve şunları söyledi; “Anadolu ve Mezoptamya toplumunun tümü, kendi kişisel hırsına kurban edenler kadar çekmedi hiç birşeyden çekmediği kadar. Bir kez daha vesayet rejimini önümüze koyuyorlar. Bugüne kadar AKP ve Erdoğan halktan ne istedi de vermedi bu halk? Koca İstanbul’a belediye başkanı oldunuz, yetmedi. Haksızlığa uğradınız, halk sizi milletvekili yaptı, yetmedi. İstediniz halk sizi başbakan yaptı, yetmedi. İstediniz bu halk sizi Cumhurbaşkanı yaptı. Yine yetmedi. Peki şimdi ne istiyorsunuz? Bir yüzüğünüz vardı. Hani bir lokma, bir hırka yeter diyen anlayıştan geliyordunuz? Şimdi saraylarınız, gemileriniz var. Halk can derdinde, evlatlarının canı derdinde. Bunlar beytül mala peşkeş çekme derdinde. Bunlar aç gözlüler işte. Ne verseniz doymuyorlar, daha fazlasını istiyorlar.”

http://www.mavu.cl/projects/istoriya-domov-nevskiy-prospekt.html история домов невский проспект “Bu pakette demokrasi, adalet, özgürlük ve insan hakları yok“ 

Osman Baydemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Anayasalar toplumu bir arada yaşatmanın dermanıdır. Müzakereyle, istişareyle, ortak paydalarda buluşmayla oluşturulurlar. Mahşerin iki atlısı Erdoğan ve Bahçeli’nin ucube dayatmasıyla, tek başına Türkiye toplumunun Anayasası olabilir mi? Bu pakette demokrasi, adalet, özgürlük ve insan hakları yok. Eş başkanlarımız Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş cezaevinde iken bir Türkiye Anayasası yapılabilir mi? 200 bin insanın cezaevinde olduğu, 4 bin akademisyenin üniversitlerden uzaklaştırıldığı bir ülkede özgürlükçü bir Anayasa yapılabilir mi? Toplumun bölündüğü, kutuplaştırıldığı bir ortamda, ortak bir Anayasa yapılabilir mi? Gazetecilerin yazamadığı, yazanın sürgünde ya da zindanda olduğu bir yerde yeni bir Anayasa yapılabilir mi? Böyle bir ortamda ortak iradeden bahsedilebilinir mi? OHAL kimseye nefes aldırmazken bir Türkiye Anayasası yapılabilir mi? Bu paket demokrasinin, özgürlüğün, bir arada yaşamanın katline fermandır. Bunlar 80 milyon insanımızın geleceğini tehlikeye atanlardır. 120 bin insanın aşına, ekmeğine göz koyup elinden alanlardır.“

Kayyum atanan belediyere de değinen Baydemir, şunları ifade etti: “ Bunlar oylarımızla seçtiğimiz 83 belediye başkanımızı zindana atıp, 81 belediyemize kayyum atadılar. 1500’ü aşkın yöneticimiz cezaevide. Bu paket bir kişiye ülkenin her kurumuna kayyum atama paketidir. Düşünün bir; şahısın biri sabah erken kalkacak ülkenin başkanı olacak. Birkaç saat sonra yargıç cübbesini giyecek yargıç olacak, birkaç saat sonra savcı olacak, bir kaç saat sonra Parlamento’yu dilediği gibi yönlendiren bir parlamenter olacak, birkaç saat sonra orduya şef olacak. Dileğidini, dilediği yerde dilediği şekilde yapacak. Astığını asacak, kestiğini kesecek. Birisi ona çıkıp “Sen ne yapıyorsun?” diye sorduğunda ise soran kişinin yeri zindan olacak. Bunun adı ne cumhurbaşkanlığıdır ne de başkalıktır. Bunun adı diktatörlüktür. Diktatörlüğe Hayır“

образец формы р21001 в 2017 году “Hükümet her fırsatta mağdur edebiyatı yapıyor” 

Referandum sürecinde halkı ikna etmek için ilginç yöntemlerin kullanıldığını belirten Baydemir, hükümetin her fırsatta mağdur edebiyatı yaptığını öne sürdü; “Bunlar iktidarlarını mutlaklaştırmak için MHP’nin tabanını bozkurtla, olmadı, CHP’nin tabanını İzmir Marşı ile ikna etmeye çalışıyorlar. Baktılar yine olmuyor. Kürtlere bayrakla mesaj vermek istediler.  Her fırsatta çıkıp mağdur ve mazlum söylemini geliştirdiler. Oysa ki eski ortakları ile birlikte sınav soruları çalarlardı. Eski ortaklıkları ile ortaklıkları bitti, şimdi deveyi amudu ile birlikte yutuyorlar. Yetmiyor 80 milyonluk ülkenin gençlerinin çocuklarının geleceğini karanlık bir zemine taşımanın arayışı ve çabası içine giriyorlar.  Bir de şu sıra AKP Hükümeti’nin Avrupa’daki mitingleri yasaklanıyormuş. Eğer yasaklanan mitinglerimizin hepsini yazsak bir kağıda, adalet bakanınızın boyunu aşar. Sadece mağdur edebiyatı yapıyorlar.“

16 Nisan’ın Cumhuriyet tarihinin en hayrılı pazarı olacağını ifade eden Baydemir konuşmasında CHP’ye de yüklendi ve bugün eşbaşkanlarının ve milletvekillerinin cezaevinde olmalarında CHP’nin de payı olduğunu söyledi;

определение равновозможных событий CHP’ye eleştiri

“CHP muhalefetin muhalfete muhalefetini yapıyor. Biz diyoruz ki muhalefet zalime muhalefet yapsın. CHP’nin bugünkü aklı bir yıl önce olsaydı bugün ülke bu halde olmazdı. Eğer o zaman HDP’nin Hayır’ının ortağı olsaydı, sesine kulak vermiş olsaydı, bugün çocuklarımız Rojava’da, Suriye’de hayatlarını yitirmiş olmayacaklardı. Ama ne yaptı CHP? Tezkereye Evet dedi. Başka ne yaptılar peki? Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına tasdik oyu verdiler. Bugün eşbaşkanlarımız, milltevekillerimiz cezaevindelerse, bu CHP’nin oylarının katkısı ile oldu. Bun rağmen hayırda hayır vardır diyoruz ve bugünde dayanışmanın önemine inanıyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

ZÜRiCH BAŞKONSOLOSLUĞU'NA ASİYE NURCAN İPEKÇİ ATANDI

Zürich'teki görev süresini tamamlayan Başkonsolos Aslı Oral'ın ardından görevi Başkonsolos Asiye Nurcan İpekçi devraldı. 1964 Ankara doğumlu olan Asiye Nurcan İpekçi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

İSVİÇRE HAYIR PLATFORMU KURULDU

İsviçre’de faaliyet yürüten 22 ayrı demokratik kitle örgütü, “İsviçre HAYIR Platformu” adı altına bir araya geldi. Şubat ayı sonunda İsviçre Alevi Birlikleri Federasyonu’nun çağrısı ile bir araya gelen platformun amacı Türkiye’de yapılacak olan anayasa değişikliği referandumunda, ‘HAYIR’ın sesini İsviçre’de daha da güçlendirmek.

14. SWİSS MOTO FUARI YAPILDI

İsviçre’nin en büyük motor sporları fuarı SWİSS MOTO 16 Şubat’ta yapıldı. Oerlikon’da bulunan Zürich Messe alanında yapılan fuar 19 Şubat Pazar gününe kadar sürdü.

İSVİÇRE’DE KARNAVAL ZAMANI

Karnaval kelimesi kökenini, Latince olan “ http://adstime.us/wp-content/maslo-na-porshne-prichina.html масло на поршне причина Carne Vale“ ifadesinden alıyor. http://imevents.biz/caurina/serdolik-v-serebre-foto.html сердолик в серебре фото “Ete veda“ anlamını taşıyan bu ifadenin bir başka açıklaması, yine Latince olan детская песенка про пиратов текст “Carrus Navalis“. Carrus Navalis, göçebe grubların kullandığı gemi görünümlü vagon veya el arabasıdır.

SEÇMEN KÜTÜĞÜ KONTROLÜNDE SON GÜN 26 ŞUBAT

16 Nisan 2017 tarihinde yapılması kararlaştırılan T.C. Anayasası değişikliği referandumuna dair oy verme işlemi yurt dışı temsilciliklerinde 27 Mart - 9 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Gümrük kapılarındaki oylamalar ise 27 Mart-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Seçmen kütüğüne dair kontrollerin 26 Şubat 2017 Pazar günü, TSI ile 17.00 ye kadar yapılması gerekmektedir.