http://www.mavu.cl/projects/istoriya-domov-nevskiy-prospekt.html история домов невский проспект                    

образец формы р21001 в 2017 году İsviçre'deki haber kaynağınız.

17 YAŞINDAKİLERE ÖĞRENCİ SÜRÜCÜ BELGESİ

детская песенка про пиратов текст

http://www.projects.premiumdw.com/uploaded/rolan-garros-2016-ofitsialniy-sayt-raspisanie.html ролан гаррос 2016 официальный сайт расписание Federal Hükümet, sunduğu bir önerge ile araç sürücü eğitiminin daha da iyi olması gerektiğini vurguluyor.  Bu konuda Federal Hükümet ile hem fikir olan Federal Trafik Dairesi (Astra), ehliyet edinecek olan 17 yaşındaki gençlere “Öğrenci Sürücü Belgesi“ verilmesini öngörüyor.

İSVİÇRE ENERJİ POLİTİKASINI DEĞİŞTİRİYOR

http://snovadopusk.ru/images/s-tetey-rasskaz-nyu.html с тетей рассказ ню

http://irishcoons.com/wp-content/poisk-bitovaya-tehnika-katalog.html поиск бытовая техника каталог İsviçre, enerji politikasında yeniliklere gidiyor. Yenilenebilir kaynaklar öncelikli olan ve nükleer ernerjiden vazgeçilen bu uygulamalar için halkın onayı da alındı. Federal düzeyde yapılan Enerji Yasası’na dair bir halk oylamasında yüzde 58.2 oranında Evet çıktı. 

BASEL BELEDİYE MECLİSİ SEÇİMLERİNDE 11 TÜRKİYELİ ADAY

http://master-door.kiev.ua/images/istoriya-dobavyane-na-soobshenie.html история добавяне на сообщение

пожелания приятного аппетита прикольные короткие 21 Mayıs’ta Basel şehrinde Belediye Meclisi (Gemeinderat)seçimleri yapılacak. 40 kişilik meclis üyesinin seçileceği Basel’de Türkiye kökenli adaylar da kıyasıya yarışıyor.

SİON 2026 KIŞ OLİMPİYAT OYUNLARINA ADAY

İsviçre Olimpiyat Komitesi, 2026 Kış Olimpiyat Oyunları için Sion’u aday gösterdi. Adaylık,“Die Winterspielen im Herzen der Schweiz“ (İsviçre’nin kalbinde kış oyunları) sloganı ile açıklandı.

İSVİÇRE’DE 1 MAYIS KUTLAMALARI YAPILDI

Dünya İşçi ve Emekçiler Günü olan 1 Mayıs, İsviçre’nin 20 kantonunda düzenlenen 52 ayrı etkinlikle kutlandı. Kutlamalarda bir araya gelen işçiler, sendika üyeleri, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri, taleplerini yoğun yağmur yağışı altında yaptıkları yürüyüşlerle haykırdılar.

SBB’DEN MAKiNiSTSiZ TREN PROJESi

İsviçre Demir Yolları SBB, makinistsiz trenleri test edecek. Süre gelen dijitalleşmeye de uyan benzeri testlere projeler halinde devam edilecek. SBB Yönetim Kurulu Başkanı Andreas Meyer, daha verimli tekniklerle demir yollarının verimliliğini yüzde 30 ile büyütebileceklerini düşünüyor ve; “ 2025 yılından sonra demir yolları tekniğinde daha çok ve dolu tren programları olacak.

SİBEL ARSLAN İLE PARLAMENTO YAŞAMI ÜZERİNE

Başkent Bern’de bulunan Federal Parlamento’da, özellikle de Parlamento görüşmelerinin yapıldığı dönemlerde telaşlı koşuşturmalar hakim olur. Oylama zilinin çalmasıyla birlikte içeceğini ve yemeğini geride bırakıp oy vermek için koşanlar, bir köşeye sinip önergelere dair hazırlıklar yapanlar, lobi faaliyetleriyle ilgili olarak orada bulunan kimi ziyaretçilerle vakit geçirenler, basın mensuplarına demeç verenler ya da meclis salonunda oturup internette gezinmeyi tercih edenler rutin Parlamento yaşamını gözler önüne sererler.