http://magribart.ru/leon/moskovskaya-pensiya-skolko-sostavlyaet.html московская пенсия сколько составляет                    

UNSPUNNEN 2017-İsviçre Gelenekleri Festivali

İsviçre Gelenekleri Festivali  - 26 Ağustos – 3 Eylül

11 yıl aradan sonra yeniden...

İsviçre’nin her bölgesinden, her yaştan insanlar, 26 Ağustos – 3 Eylül  tarihleri arasında İnterlaken’da yapılacak olan ve İsviçre’nin milli geleneklerinin, yemeklerinin sergileneceği Unspunnen Festivali’nde buluşacaklar.

9 gün sürecek olan bu festivalde ziyaretçiler; çobancılık, köy kadınları, geleneksel taş atma oyunları, hornussen (beyzbol-golf karışımı bir spor türü) ve havaya bayrak atma gibi gösterileri izlemenin keyfini yaşacaklar.

Festivalde müziğin de tadına doyulmayacak; Jodel, tambur, halk müzisyenleri ve korolar burada harika bir atmosferin ortaya çıkmasına vesile olacaklar.

Festival programı şöyle;

причины заикания и симптоматика заикания 26 - 27 Ağustos

Festival başlangıcı. Açılışa özel olarak İsviçre milli sporu Schwinget karşılaşmaları yapılacak. Bu karşılaşmalara İsviçre’nin en iyi 120 Schwinget sporcusunun katılması bekleniyor.

http://r-service77.ru/leon/cherez-skolko-v-inkubatore-poyavyatsya-tsiplyata.html через сколько в инкубаторе появятся цыплята 28 - 31 Ağustos

Bu tarihler arasında geleneksel İsviçre sporları sergilenecek. İsviçre sporlarını merak edenler bu bölüme katılabilirler.

где найти катану 28 Ağustos

Dağ çobanları ve köy kadınlarının geleneksel kıyafet gösterileri yapılacak.

поменять права в москве юао 29 Ağustos

Taş atma oyunları organize edilecek.

http://morethenever.myjino.ru/leon/konstitutsionnoe-pravo-grazhdan-na-zhiloe-pomeshenie.html конституционное право граждан на жилое помещение 30 Ağustos

Atmaca ve Hornussen karşılaşmaları yapılacak.

проблемы инженерного мышления 31 Ağustos

Alphorn ve bayrak salama gösterileri yapılacak.

подсмотрел пляж рассказы 1 -3 Eylül

Festival günleri bu tarihten itibaren daha çok müzik odaklı olacak. İsviçre halk müzikleri keyifli ve unutulmaz bir hafta sonu yaşamanızı sağlayacaktır.

работа вахтовым методом с проживанием 1 Eylül

 İsviçre Halk müziği ve Koro konserleri

http://klvrt.ru/delo/changes-come-perevod.html changes come перевод 2 Eylül

Geleneksel kıyafetler ve Jodel

игра где ты на острове 3 Eylül

Bugün büyük final günü. Bugünde, iki saat boyunca 26 kantonun farklı özellikleri canlandırılacak.

фильм приказ уничтожить Unsprunnen Festivali’nin tarihçesi

İsviçre Unspunnen Festivali ilk olarak 1805 yılında, İnterlaken yakınlarında bulunan Unspunnen kalesinde yapıldı. Festivalin asıl amacı, yıllarca Fransız diktası ve aşağılama politikaları ile karşı karşıya kalan İsviçre halkına bayram havası yaşatıp moral vermek. Burada kullanılan temel vurgular ise; İsviçre halkının savaş oyunlarını, öz duygu şarkılarını ve milli kimliğini güçlendirmek şeklinde.

İlki 1805’te yapılan ve her yıl yapılması düşünülen bu festivalin ikincisi 1808’de yapılırken, daha sonrasında 97 yıl boyunca hiç yapılamamış. 1905 yılında yeniden canlandırılıp, üçüncü kez organize edilen Unsprunnen Festivali 20.yy’da 6 kez daha organize edilmiş.

1946, 1955, 1968, 1981, 1993 ve 1999 yıllarında yapılan bu festivalin sonuncusu 2006 yılında gerçekleştirildi. Festival,  11 yıl aradan sonra bu yıl yeniden yapılacak.

Unspunnen Festivali yapılmadığı dönemlerde ise, kimi zaman Schwinget festivalleri yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OTOBÜSLERDE ÇOCUKLARA ÖZEL DÜZENLEME

İsviçreli politikacılar toplu taşımada ailelere yönelik yeni düzenlemeler talep ediyorlar. Belediye otobüslerine çocuk koltuklarının yerleştirilmesini ya da aile bölümlerinin oluşturulmasını isteyen politikacıların temel hedefi, herhangi bir devrilme ve düşme durumunu önlemek.

ZÜRİCH’TE STREET PARADE COŞKUSU

Zürich’te geleneksel olarak her yıl yapılan 'Street Parade', isimli sokak eğlencesi bugün saat 13.00’de başladı. Zürich gölü çevresinde bir araya gelen insan seli, tekno müzikler eşliğinde çılgınca dans edip doyasıya eğlendi. Bu yıl 26.’sı düzenlenen etkinliğe 900 bin kişinin katıldığı bildirildi.

MALULEN EMEKLİLERİ GÖZETLEMEK YASAL DEĞİL

Federal Mahkeme, sosyal sigorta kurumlarının malulen emeklileri gizlice gözetlemelerinin yasal bir temeli olmadığı kararını verdi. Malulen emeklilik maaşı alan kişilerin takibatının yeterli bir yasal temelinin bulunmadığını kararlaştıran Federal Mahkeme, bu konuda şimdiye kadar verilen kararları bozup, sosyal sigorta kurumlarından gözetleme yapmamalarını ve devam eden gözetlemeleri ise derhal durdurmalarını talep etti.

İMAM’A 18 AY CEZA VE ÜLKESİNE GÖNDERİLME TALEBİ

Winterthur’da bulunan ve ismi radikal cihatçı gruplara destek vermekle anılan An’Nur camisinde görev yapan imam, İsviçre’deki Müslümanları kin ve nefrete teşvik ettiği ve namaz kılmayan Müslümanların öldürülmesi gerektiği çağrısı yaptığı gerekçesiyle 18 ay hapse mahkûm edilmesi ve ülkesinde geri gönderilmesi istendi.

MAAŞ EŞİTLİĞİ İLE İLGİLİ YENİ DÜZENLEME

Sıkça yapılan maaş eşitliliği analizleri kadın- erkek maaş farkını ve bu farkın belirsizliklerini ortaya koyuyor. Federal Hükümet Temmuz ayında Eşitlik Yasası’nda bir değişikliğe giderek, kadın ve erkekler arasında maaş eşitliği sağlanacağı yönünde bir duyuruda bulundu.

ALPLERDEN YÜZLERCE CESET ÇIKACAK

İsviçre polisi, buzulların erimesi sonucu, yıllar boyu Alpler'de kaybolan çok sayıda dağcının cansız bedenine ulaşmayı umduklarını açıkladı. Polis sözcüsü "Önümüzdeki yıllarda çok sayıda kayıp davasının çözülmesini bekliyoruz" dedi.