İsviçre'deki haber kaynağınız.

SUNRISE ZAN ALTINDA

Telefon şirketi Sunrise’in Türkiye’nin İstanbul ve İzmir kentlerinde çağrı ve yardım merkezlerinin bulunduğu ortaya çıktı. Bu merkezlerde çalışanlar, İsviçre’deki abonelerinin tüm bilgilerine sahipler.

İSVİÇRE’DEN YÜZDE 59,6 ORANINDA HAYIR

Anayasa değişikliği referandumuna dair yapılan oylamalarda İsviçre’den yüzde 59,6 oranında Hayır oyu çıktı. Bern, Zürich ve Cenevre’de bulunan temsilciliklerde yapılan oylamalarda, bölgelere göre çıkan ilk sonuçlar şu şekilde.

İSVİÇRE’DEN TÜRKİYE’YE 51.296 OY

Anayasa değişikliği referandumuna dair oylama işlemleri Bern, Zürich ve Cenevre’de bulunan temsilciliklerde yapıldı. 27 Mart - 9 Nisan tarihleri arasında yapılan oylamalarda 51.296 oy kullanıldı.

PANKARTA SORUŞTURMA

Bern'de hafta sonu düzenlenen 'Hayır' mitinginde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef gösteren bir pankart hakkında soruşturma başlatıldı.

İSVİÇRE’DE OYLAMA İŞLEMLERİ BAŞLADI

Anayasa değişikliği referandumuna dair oylama işlemleri Bern, Zürich ve Cenevre’de bulunan temsilciliklerde bu sabah saat 09.00 itibarı ile başladı. Oylamalar 9 Nisan’a kadar sürecek. Oylamalar hafta sonu da dahil olmak üzere sabah 09.00 ile akşam 21.00 saatleri arasında yapılacak.

TURİZM ETKİNLİĞİNDE TÜRKİYE STANDI

Zürich Merkez Tren Gar’ında, “Freisein 2017 Freizeit-und Reiseshow” isimli bir turizm etkinliği düzenleniyor. Türkiye’nin de konuk ülke sıfat ile yer aldıği bu etkinlikte, 48 metre kare büyüklüğünde bir stand ile Türkiye tanıtımı yapılıyor.