İsviçre'deki haber kaynağınız.

Çocuklarda Sık Görülen Yaz Hastalıkları

Tatil döneminde çocuklar sıcaklardan çok etkilenirler. Onları pek çok hastalıktan korumak şart. Özellikle de güneş yanıkları, güneş çarpması, besin zehirlenmesi, burun kanamaları, böcek sokmaları, havuz-deniz kirliliğine bağlı cilt enfeksiyonları, yaz aylarında çocuklarda en sık görülen hastalıklardan bazılarıdır.  

BEL AĞRILARI

Günümüzde bir çok insan bel ağrılarından yakınıyor. Bel ağrılarının başlıca sebepleri arasında hareketsizlik, yanlış şekilde oturmak, ağır yük kaldırmak, ağır işlerde çalışmak, ani hareketler yapmak, doğuştan gelen bazı rahatsızlıklar ve psikolojik nedenleri sayabiliriz.

PSİKOLOJİK BİLGİLER TÜRKÇE DE EDİNİLEBİLİNİR

Birçok insan soğuk algınlığını nasıl tedavi edeceğini, çocuğunun ateşini nasıl düşüreceğini ya da bedensel sağlığını nasıl iyileştirmesi gerektiğini bilir. Ancak psikolojik sağlık konusunda pek de bilgi sahibi değildir. Psikolojik sağlığımızı korumak bedensel sağlığımızla aynı derecede önemlidir. Peki bu konuda ne kadar bilgi sahibiyiz?

STAV’DAN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMASI

İsviçre Türkiye Hekimler ve Akademisyenler Derneği STAV 14 Mart Tıp bayramını bir Sempozyum ve Gala ile kutladı. Tıp bayramı vesilesi ile 23. gecesini de kutlayan STAV’ın etkinliğine sağlık alanında çalışan yüze yakın kişi katıldı.