Schengen Vizesi Ile Gelip İsviçre’de Evlenmek

русские телки на кастинге порно

если все возможные значения дискретной случайной величины Derya Özgül,  LL.M

расписание поездов светлогорск Hukukçu

будем купаться голыми Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

http://flavrful.com/dat/porno-smotret-24-chasa.html порно смотреть 24 часа  

http://academiadeidiomasfriends.es/delo/novosti-krasnoyarska-i-kraya.html новости красноярска и края  

http://71visions.ch/leon/obrazets-dogovor-peredacha-imushestva-ot-uchreditelya.html образец договор передача имущества от учредителя  

http://f-star.com.ua/love/golaya-pisya-zheni-video.html голая пися жены видео Aldığım e-maillerden ve telefonlardan anlaşıldığı kadar ile birçok insan İsviçre’de yapacağı evlilikler konusunda ne yapacağını ve kime başvuracağını bilmiyor. Okuyucularımızdan gelen sorulardan yola çıkarak, İsviçre’de kısa sürede yapılacak olan evliliklerle ilgili bir yazımı yeniden yayınlama gereği duydum. Umarım aşağıdaki bilgiler ihtiyaç sahipleri için yeterlidir.

евпатория фото карта Genel olarak İsviçre' de evlenmek isteyenlerin İsviçre’de oturum haklarına sahip olmaları gerekiyor. Ancak kısa süreli “Turist Vizesi“ ile İsviçre'de bulunan kişiler de evlenebilirler. Bu durumda İsviçre’de evlenmek isteyenlerin İsviçre oturumunu sahip olmaları gerekmiyor.

Turist olarak buraya gelen kişilerin de evlenme hakkı bulunduğunu bir kez daha vurgulayalım. Ancak evlenen kişinin, vize süresi bittiğinde tekrar ülkesine dönmesi gerekiyor.

Vize süresinin bitmesinden en geç 2 hafta öncesine kadar bulunduğunuz kantonun göçmen dairesinde "Evlilik Hazırlığı Oturumu"na başvurmakta fayda var. Böylelikle evlilik hazırlığı içersinde olan çiftlere biraz daha zaman tanınmış oluyor.

Evlilik Hazırlığı Oturumu, genel olarak evlilik hazırlıklarının ciddi boyutlarda olduğunu ve en kısa zaman içerisinde gerçekleşeceğini ispatlayabilen tüm çiftlere verilmektedir.

Evlilik izni alan çiftler en geç 3 ay içerisinde resmi nihâklarını kıymalıdırlar. İsviçre dışından gelen eş, vize süresinin uzatılmaması durumunda, verilen süreyi geçirmemeye dikkat etmelidir. Söz konusu süre geçtiği zaman kişi kaçak durumuna düşer ve yakalanması durumunda İsviçre'ye belli bir süre giriş yasağı cezası ile karşı karşıya gelebilir.

Özellikle Avrupa dışından gelen kişi ciddi bir hazırlık yapmak zorunda. Bununla ilgili olarak Belediye’ye birçok belgenin sunulması gerekiyor. Yurtdışında yaşayan partnerin sunmak üzere temin etmesi gereken belgeler şunlar;

  • Doğum kayıt belgesi
  • Bekârlık belgesi
  • İkâmetgah belgesi
  • Geçerli bir Pasaport ya da kimlik
  • Evlilik ehliyet belgesi (Bu belge nikâhın gerçekleşeceği belediye tarafından, evlilik görüşmesi sonrasında verilmektedir).

Bu belgeler uluslararası niteliği ile İsviçre’de konuşulan herhangi bir dile tercüme edilebilir. Ancak resmi kurumlar bu belgelerin doğruluğundan emin olmak için noter tasdiki talep ediyorlar. Yukarıda belirttiğim belgelerin sürelerinin altı aydan daha eski olmaması gerekmektedir.

Nikâh yapıldıktan sonra, İsviçre dışında ikâmet eden eşe otomatik olarak oturum hakkı doğmuyor. İsviçre’de ikâmet eden eş, bunun için bölgesinde bulunan Yabancılar Dairesi’ne "Aile Birleşimi" talebinde bulunmalıdır.

Bu talep "Evlilik Hazırlığı Oturumu“na başvurulduğu zaman ya da nikâhtan hemen sonra yapmalıdır.

Aile birleşimi talebi kabul edildiğinde, yurtdışında ikâmet eden kişiye eşten dolayı B-oturumu hakkı verilir. Yasal olarak evliliğin olması ve eşlerin aynı evi paylaşması aile birleşimi talebinin kabulü için yeterli oluyor.

İsviçre’de resmi nikâh kıymanın temel şartıları; evlenecek olanların en az 18 yaşında ve bekâr olmaları.

 

порно женщина с пиздой вместо рта смотреть Not: İsviçre'de, hukuki konularda danışmanlık hizmetinden faydalanmak isteyenler yukardaki mail adresimden bana ulaşabilirler. Ayrıca Türkiye ile, tanıma/tenfiz davaları, tapu dava işlemleri, tebligat, vekâlet işlemi vs. türünden herhangi bir hukuki süreç içerisine giren ya da Türkiye’de hukuki takip yaptırmak isteyen okuyucularımız da iletişime geçebilirler.