http://cjscentreforbeauty.com/wp-content/drozhzhevoe-testona-kefirei-mayoneze.html дрожжевое тестона кефиреи майонезе                    

http://www.vis-vitalis-forum.ru/data/o-bozhe-kakoy-muzhchina-natali-peredelannaya.html о боже какой мужчина натали переделанная İsviçre'deki haber kaynağınız.

İSVİÇRE

 

http://ruspolikor.ru/home/shodnya-zhd-stantsiya-karta.html сходня жд станция карта Başkent:  Bern
из рук в руки в уфе холодильники Resmi diller: Almanca, Fransızca, İtalyanca, Romans
http://xn--12-mlctpfqq7a.xn--p1ai/wp-content/spar-perevod-s-gollandskogo.html спар перевод с голландского Yönetim sekli: Doğrudan demokrasi
http://webacktravel.com/wp-content/sotsialnoe-razvitie-subektov-rf.html социальное развитие субъектов рф Yüzölçümü: 41,285 km²
стихи о временах года 3 класс Nüfus: 8'013'996
http://master-door.kiev.ua/images/elektronnaya-podpis-v-eliste-gde-delayut.html электронная подпись в элисте где делают Para birimi: İsviçre frangı (CHF)

 

 

İsviçre (Almanca: die Schweiz, Fransızca: la Suisse, İtalyanca: Svizzera ve Romans: Svizra), resmî adıyla İsviçre Konfederasyonu, Orta Avrupa'da Alp Dağlarında yer alan ve denize kıyısı bulunmayan bir ülkedir.

Kuzeyinde Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya ve doğusunda Avusturya ile Lihtenştayn'a komşu olan ve tarihsel olarak bir konfederasyon olan ülke 1848 yılından beri bir federasyondur. Bankacılık ve finans sektörlerinde çok güçlü bir ekonomiye sahip olan İsviçre, uzun süredir siyasi ve askerî bir tarafsızlık geleneğine sahiptir. Bu nedenlerden ötürü birçok uluslararası örgüte evsahipliği yapmaktadır.Ülkenin resmî Latince adı olan Confoederatio Helvetica, Helvetler Konfederasyonu anlamına gelmektedir. Dört resmî dilden herhangi birine öncelik vermemek amacıyla, Latince kullanılmaktadır. Ülke kısaltması olarak (CH) kullanılmasının nedeni de budur. Fransızca (Confédération suisse), İtalyanca (Confederazione Svizzera) ve Romanş (Confederaziun svizra) resmî adları "İsviçre Konfederasyonu" olarak çevrilirken Almanca resmî ad olan Schweizerische Eidgenossenschaft "İsviçre Ant Kardeşliği" ya da "İsviçre Sözleşme Ülkesi" anlamına gelir.