http://www.mavu.cl/projects/istoriya-domov-nevskiy-prospekt.html история домов невский проспект                    

образец формы р21001 в 2017 году İsviçre'deki haber kaynağınız.

YURT DIŞINDAN UYGUN FİYATA İLAÇ TEMİNİ MÜMKÜN MÜ?

детская песенка про пиратов текст

http://www.projects.premiumdw.com/uploaded/rolan-garros-2016-ofitsialniy-sayt-raspisanie.html ролан гаррос 2016 официальный сайт расписание Yurt dışında alışveriş yapan İsviçreliler sadece giyim ya da gıda maddelerini değil, ilaçları da çok daha uygun fiyatlara satın alabiliyorlar. Bu durum reçeteli ilaçların yanısıra, tıbbi ihtiyaç malzemeleri, örneğin işitme cihazı pilleri için bile geçerli.

http://snovadopusk.ru/images/s-tetey-rasskaz-nyu.html с тетей рассказ ню Bundan yola çıkan Federal Hükümet, yurt dışından satın alınan ilaçların, İsviçre sağlık sigortaları tarafından karşılanabilirliğini araştırıyor.

http://irishcoons.com/wp-content/poisk-bitovaya-tehnika-katalog.html поиск бытовая техника каталог İsviçre’de satılan patentli ilaçlar diğer Avrupa ülkelerine göre yüzde 14 oranında daha pahalı. Patent tarihi geçmiş olan orjinal ilaçlarda bu fark yüzde 20’lere çıkabiliyorken, jenerik ilaçlarda bu oran yüzde 53’leri bulabiliyor.

http://master-door.kiev.ua/images/istoriya-dobavyane-na-soobshenie.html история добавяне на сообщение Şu an itibarı ile yurt dışında yapılan alışverişlerde satın alınan ilaç masrafları, acil durumlar dışında, sağlık sigortaları tarafından karşılanmıyor. Bunun gerekçeleri ise Sağlık Sigortası Yasası’nda bulunan bölgecilik prensibine dayandırılıyor.

пожелания приятного аппетита прикольные короткие Federal Sağlık Bakanlığı bu düzenlemeyi bu güne kadar özellikle devam ettirdi. Bununla birlikte bir çok kez, kişilere ödeme yapan sağlık sigortalarına uyarılarda da bulunmuştu. Ancak ilerleyen günlerde bu durum değişeceğe benziyor.

Federal Meclis üyesi Christion Lohr (CVP) ve Senato Meclisi üyesi Erich Ettlin (CVP) tarafından sunulan bir önerge sonrasında Federal Hükümet, istisnai şartlarda bazı ilaçların yurt dışından tedarik edilmesi konusunu araştırabileceklerini açıkladı.

Tartışmalar

Federal Hükümet’in bu olumlu yaklaşımına tepki gösterenler de var. Özellikle ilaç sektörü, böylesi bir düzenlemenin İsviçre’de olan ilaç firmalarının ve sağlık sektörünün çöküşüne yol açacağını savunuyor.

Sağlık sigortaları ise uzun zamandır bu yasa ve kuralların değişmesinden yana görüş belirtiyorlar. Özellikle Hepatit C için kullanılan ilaçların durumu özetlemeye yetiyor; İsviçre’de Hepatit C tedavi masrafı 31.000 Frank iken, Hindistan’da bu ilaç tedavisi sadece 1500 dolar civarında. Ancak İsviçre’nin yasal düzenlemelerinden dolayı, İsviçre sağlık sigortalarının Hindistan’dan alınabilinecek ilaçların masraflarını karşılamaları yasak.

Sağlık sigortaları, Federal Hükümet’in “araştıracağız” demesinin bir fark yaratmayacağını düşünüyorlar. Bunun asıl nedeni ise ilaç firmaları lobilerinin çok güçlü ve sağlam olmaları. Sigortalar, ilaç sektörünün çıkarlarının bütün partilerin üzerinde olabileceğini düşünüyorlar.