http://www.mavu.cl/projects/istoriya-domov-nevskiy-prospekt.html история домов невский проспект                    

образец формы р21001 в 2017 году İsviçre'deki haber kaynağınız.

Editör-İsviçre Gündemi

детская песенка про пиратов текст

http://www.projects.premiumdw.com/uploaded/rolan-garros-2016-ofitsialniy-sayt-raspisanie.html ролан гаррос 2016 официальный сайт расписание Aydın Yıldırım

http://snovadopusk.ru/images/s-tetey-rasskaz-nyu.html с тетей рассказ ню Genel Yayın Yönetmeni

http://irishcoons.com/wp-content/poisk-bitovaya-tehnika-katalog.html поиск бытовая техника каталог Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

http://master-door.kiev.ua/images/istoriya-dobavyane-na-soobshenie.html история добавяне на сообщение  

пожелания приятного аппетита прикольные короткие  

 

Bir yaz tatilini daha geride bıraktık. Gündelik yaşama dair koşuşturmacalarımız yeniden başladı. İsviçre gündemi Eylül ayını, 24 Eylül’de yapılacak iki oylama ile karşılıyor. Bunlardan biri Gıda Güvenliği, bir diğeri ise Emeklilik Reformu ile ilgili. Bu oylamaların detaylarını içerikte okuyabilirsiniz.

Uzun bir süredir İsviçre vatandaşlığı ile ilgili haberleri ele alıyor, yazarımız Derya Özgül köşe yazarlarında bu konuyu işliyordu. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle yeni vatandaşlık yasasının yürürlüğe giriyor olmasından dolayı, bu konuyu mümkün olduğunca ele almaya ve okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yürürlüğe girecek olan yeni vatandaşlık yasasına göre daha önce 12 yıl olan ikâmet süresi 10 yıla düşüyor. Ancak vatandaşlık için bu kez de C oturum şartı getiriliyor. Yeni uygulamada C kimliğine sahip olmak için kişinin İsviçre’de 10 yıl yaşamış olması gerekecek. Bununla birlikte "İyi entegre olma" kriterleri de şart koşuluyor.

Yeni yasadan dolayı mağdur olacak olanlar C kimliğine sahip olmayanlar. Bu nedenle, C kimliğine sahip olamayanların yeni yıla kadar vatandaşlık başvurularını yapmalarında fayda var.

İsviçre’de her kantonun ve belediyenin şartlarında farklılıklar mevcut. Konu ile ilgili sağlıklı bilgilerin, ikâmetgahın bulunduğu belediyelerin vatandaşlık bürolarından alınması en uygunu olur.

....................

HaberPodium gazetecilik kursları başlatıyor.

Gazetecilik konusunda bilgi edinmek ve gazeteciliğin nasıl yapıldığını anlamak isteyenler kurslarımıza katılabilirler.

Söz konusu kurslarda; habercilik gelişiminin tarihi, haber dilinin nasıl oluşturulduğu, haberin nasıl yazılması gerektiği ve görsellerle nasıl şekillendirildiği ile fotoğrafçılık gibi temel başlıklar işlenecek.

4 Eylül’de başlayacak olan kursların süresi 6 hafta. İlgilenenler Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ya da 076 343 80 74 no’lu telefondan bize ulaşıp daha detaylı bilgi edinebilirler.

Sevgiyle