Çocuklarda Sık Görülen Yaz Hastalıkları

http://academiadeidiomasfriends.es/delo/novosti-krasnoyarska-i-kraya.html новости красноярска и края

http://71visions.ch/leon/obrazets-dogovor-peredacha-imushestva-ot-uchreditelya.html образец договор передача имущества от учредителя Tatil döneminde çocuklar sıcaklardan çok etkilenirler. Onları pek çok hastalıktan korumak şart. Özellikle de güneş yanıkları, güneş çarpması, besin zehirlenmesi, burun kanamaları, böcek sokmaları, havuz-deniz kirliliğine bağlı cilt enfeksiyonları, yaz aylarında çocuklarda en sık görülen hastalıklardan bazılarıdır.   Ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen bu hastalıklarla, alabilecekleri basit önlemlerle başedilebilir. Yaz aylarında en sık rastlanılan hastalıklar ve alınabilecek önlemler şunlar;

http://f-star.com.ua/love/golaya-pisya-zheni-video.html голая пися жены видео порно женщина с пиздой вместо рта смотреть Güneş yanıkları  

евпатория фото карта Yaz aylarında sıcakların artmasıyla birlikte çocuklarda en sık güneş yanıkları  görüyoruz. Ultraviyole ışınları, özellikle 1 yaşın altındaki bebeklerin cildini olumsuz etkiler. Güneş ışınlarının ultraviyole etkisi insan derisinde yıllar içinde birikerek cilt kanserleri ve cilt hastalıklarına yol açabilir. Bu nedenle çocukları güneşten korumak gerekir. Güneşten koruyucu kremlerin sadece güneşin en dik geldiği 10.00-15.00 saatleri arası deniz kenarında değil, bebekler açık havada gezdirilirken bile sürülmesi önemlidir. Çünkü güneş ışınları 15'ten sonra da, gölgede bile çocuklara, hassas ciltli bebeklere yansıyarak onları olumsuz etkileyebiliyor.

http://tihanyoazis.hu/tech/tramvay-nizhniy-novgorod-novosti.html трамвай нижний новгород новости Burun kanaması

Burun kanaması, sıcağın ve güneşin etkisiyle ortaya çıkabilen bir sorundur. Eğer güneşe ve sıcağa bağlı bir burun kanaması varsa, acil müdahale olarak soğuk su kompresi öneriyoruz. Genellikle burnu kanayan çocuklar kafalarını geriye atmaları söylenir. Oysa bu yanlış. Aksine, burnu kanayan çocuk kafasını öne doğru eğmelidir. Burun kanatlarına mekanik baskı uygulamak gerekiyor. Eğer durmayan bir kanamaysa, çocuğu hastaneye götürmek gerekir. Hastanede burun tamponu konarak kanama durdurulur.

http://www.electromontag.in.ua/community/bolit-pod-levim-rebrom-chto-delat.html болит под левым ребром что делать İshal ve besin zehirlenmeleri

Yaz aylarında çocuklarda basit mikrobik ya da mikrobik olmayan ishaller, besin zehirlenmeleri  de çok sık görülüyor. Çünkü ısı şartları mikropların üremesini, gıdaların bozulmasını kolaylaştırıyor. Bu tür vakalarda derecesine göre davranılır. Eğer hafif ishal, kusma varsa, çocuk günde iki-üç kere tuvalete gidiyorsa önce takip öneriyoruz. Virüslerin yol açtığı basit yaz ishalleri 1-2 günde geçebilir çünkü. Yazın en çok virütik ishallere rastlanır. Bunlar, hiçbir ilaç tedavisi yapılmadan, sadece çocuğun beslenmesine dikkat ederek, bol sıvı vererek, tuzlu, şekerli su takviyesi yaparak geçebilir.

Geçmeyen, uzayan, şiddeti yüksek olan, günde üçten fazla tuvalete gitmeyi gerektiren ishallerde hastaneye başvurmalıdır.

порно-фото нудистов с детьми Böcek sokmaları

Yaz aylarında böcek, sinek ve arı sokmaları çok sık görülür. Alerjik reaksiyon yapmamış, hafif sinek, böcek sokmalarında kaşıntıya karşı ilaçlar, solüsyonlar veya merhemler öneriyoruz. Isırılmış yerlerin mikrop almaması, kaşınmaması gerekiyor. Bazen çocuklar ağır alerjik reaksiyonlarla da gelebiliyorlar. Böyle durumlarda hastane şartlarında ağızdan alınan ilaçla, serumla ya da iğne yaparak anti-alerjik ilaç tedavisi verilebilir. Tatile çıkarken ya da çok sıcak yerlerde, böceklere karşı bebeklerin kollarını ve bacaklarını koruyan giysiler tercih edilmelidir.

http://bairropontealta.com/tech/oboznachenie-datchikov-na-sheme.html обозначение датчиков на схеме İsilikler

Sıcağın etkisiyle aşırı terlemeye bağlı olarak isilikler ve alerjik reaksiyonlar görülebiliyor. Bu durum en çok da bebeklerde görülür ve bebek cildi kıpkırmızı olup, ciltte nokta şeklinde döküntüler meydana gelir. Ancak bunun için çok basit önlem alınabilir. Çocuğa her gün banyo yaptırarak ve çok ince giydirerek, ilaç bile sürmeden isilikler kendiliğinden geçebiliyor. Çocuğu üşümesin diye kat kat giydirmek çok yanlıştır. Kışın sıkı giydirmek gerekir, ama yazın ince giydirmek lazım. Çorap bile giydirmek gerekmezken, sadece bir atlet ve şort yeterlidir.

транспортная карта для льготников липецк Havuz ve denizlerden bulaşan hastalıklar

Çocuklarda, havuz-deniz kirliliğine bağlı hastalıklar da görülür. Özellikle havuzlardan uzak durmak gerekir. Çocuklarda çok sık cilt enfeksiyonları ve Hepatit A sık görülür. Kirli sulardan bulaşan, bu suların çocuğun ağzına kaçmasıyla ortaya çıkan bir sarılık türüdür Hepatit A. Bunun için çocuklara mutlaka Hepatit A aşısı yaptırmalıdır. Ailelere havuz yerine denizi öneriyoruz. Tabii ki denizin de temiz olması gerekiyor. Deniz ve havuzdan sonra duş almak önemlidir.

 

Dr. med. Omar Kadir

Çocuk Doktoru

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.