порно женщина с пиздой вместо рта смотреть                    

http://tihanyoazis.hu/tech/tramvay-nizhniy-novgorod-novosti.html трамвай нижний новгород новости İsviçre'deki haber kaynağınız.

Editörün Notu

транспортная карта для льготников липецк

русские телки на кастинге порно Aydın Yıldırım

если все возможные значения дискретной случайной величины Genel Yayın Yönetmeni

расписание поездов светлогорск Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

будем купаться голыми  

http://flavrful.com/dat/porno-smotret-24-chasa.html порно смотреть 24 часа  

http://academiadeidiomasfriends.es/delo/novosti-krasnoyarska-i-kraya.html новости красноярска и края  

http://71visions.ch/leon/obrazets-dogovor-peredacha-imushestva-ot-uchreditelya.html образец договор передача имущества от учредителя Bu sıralar gündem 16 Nisan’da Türkiye’de yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumu.

http://f-star.com.ua/love/golaya-pisya-zheni-video.html голая пися жены видео Referandum denilince genellikle akla İsviçre gelir. Dünyada referandumun en çok yapıldığı ülkedir İsviçre. Göçmenler ve ekonomi dışında oylanan konular genellikle çok sakin geçer. Türkiye’deki referandum süreci ile kıyaslama yapılamayacak derecede de farklılıklar vardır burada.

евпатория фото карта İsviçre Federal Parlamentosu`nda kabul edilen bütün Anayasa değişiklikleri referanduma sunulmak zorundadır. Ülkede her yıl 4 referandum tarihi açıklanır ve ortalama 10 referandum yapılır. Evet ile Hayır arasında gidip gelen bu referandum tartışmaları genellikle 2 ay sürerken, bu süre zarfında toplumsal kamplaşmalar ve ötekileştirmeler görmek pek mümkün değildir. Referandum süresince tüm aktörler medya kanallarını çok rahat kullanabilir, halkı ikna etmek için görüşlerini rahatça ifade edebilirler.

16 Nisan referandumu süreci Avrupa’da dikkatle takip ediliyor. Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının buralarda yürütülen kampanyalara ve toplantılara ilgileri oldukça yoğun.

Söz konusu yaklaşık 2 milyonluk bir oy potansiyeli olunca Türkiyeli siyasi partilerin buraları eş geçmemeleri, gerektiğinde diplomatik kriz yaratacak açıklamalarda bulunmaları dahi gayet normal. Avrupa ülkelerinin politik arena haline getirilmesi Almanya, Avusturya ve Hollanda gibi ülkeleri rahatsız etmeye bile başladı. Bu durum kısa bir süre önce İsviçre’ye de yansıdı. Tüm AB ülkelerine de yayılabilir.

Rahatsızlığın boyutu ise; “Türkiye’de demokratik olanakların kullanılmasına izin vermeyen hükümet yetkililerinin buradaki demokratik olanakları sonuna kadar kullanmaları” şeklinde ifade ediliyor.  

Bu ülkelerde Hükümet üyelerinin katılacağı referandum etkinlerinin iptali istenirken, burada daha çok güvenlik boyutu önplana çıkarılıyor.

Peki İsviçre’de durum ne? İsviçre burada yürütülen referandum çalışmaları konusunda diğer Avrupa ülkeleri gibi düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Zürich Kantonu yetkililerinin, T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılacağı bir toplantının iptal edilmesi için Federal yönetime talepte bulunmaları bunun en açık örneği. Zürich Kantonu Güvenlik Departmanı sözcüsü Urs Grob, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Zürich'te planlanan etkinliğin gerçekleşmemesi için Bern'e bir mektup yolladık" açıklamasında bulundu. Grob, bu istemlerinde güvenlik konusunu önplana çıkarıyor ve büyük çaplı protesto eylemlerin düzenlenmesinden endişe ettiklerini söylüyor.

İsviçre’ye bugüne kadar birçok hükümet üyesi bakan ve milletvekili ziyaretlerde bulundu. Hemen hemen her partiden gelenler oldu ve kendi kitleleri ile sorunsuz buluştular. Bizce Urs Grob’un talebinin gerekçesi gerçek dışı ve yersiz. İsviçre’de yaşayan Türkiyeliler, burada barış ve huzur içinde yaşamak konusunda, en az İsviçreli yetkililer kadar hassaslar. “Büyük çaplı protesto eylemlerin düzenlenmesinden endişe edilmesi“ ise çatışma beklentisinin olduğunu ifade etmekten öteye gitmiyor.

Belirtmeden geçmeyelim; Anayasa referandumu için İsviçre’de 94.032 seçmen kaydı bulunuyor. Kaydı bulunanların oy verme işlemleri Bern, Zürich ve Cenevre’de bulunan temsilciliklerde yapılacak. Bu vesile ile temsilciliklerde hafta içinde 7, hafta sonunda ise 10 sandık kurulacak.

Oy kullanacak olanlar, farklı konsolosluklarda kayıtlı olmalarına rağmen, en yakınlarındaki temsilciliklerde de oy kullanabilecekler. 

Detayları dergi içeriğinde bulabilirsiniz.

 

Sevgiyle