порно женщина с пиздой вместо рта смотреть                    

http://tihanyoazis.hu/tech/tramvay-nizhniy-novgorod-novosti.html трамвай нижний новгород новости İsviçre'deki haber kaynağınız.

Editörün Notu

транспортная карта для льготников липецк Aydin Yildirim-www.haberpodium.com

русские телки на кастинге порно Aydın Yıldırım

если все возможные значения дискретной случайной величины Genel Yayın Yönetmeni

расписание поездов светлогорск Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

будем купаться голыми  

http://flavrful.com/dat/porno-smotret-24-chasa.html порно смотреть 24 часа  

http://academiadeidiomasfriends.es/delo/novosti-krasnoyarska-i-kraya.html новости красноярска и края  

http://71visions.ch/leon/obrazets-dogovor-peredacha-imushestva-ot-uchreditelya.html образец договор передача имущества от учредителя Bir yaz tatilini daha geride bıraktık. Gündelik yaşama dair koşuşturmacalarımız yeniden başladı. Tatil süresince Dünya’da ve Türkiye’de olan bitenleri kaygıyla izledik. Tatile rağmen, haber boyutu ile yoğun bir gündeme sahip olduğumuzu söylemeden geçmeyeyim.

http://f-star.com.ua/love/golaya-pisya-zheni-video.html голая пися жены видео Ancak olan bitenlerde genel olarak karamsarlık, korku ve belirsizlik hakimdi. İngiltere’de AB’den çıkmak için alınan karar, Fransa’da Nice, Almanya’da Münih, Türkiye’de İstanbul Atatürk Havalimanı salıdırıları...Ve Türkiye’deki askeri darbe girişimi...

евпатория фото карта İnsanlık, 2. Dünya Savaşı sonrasındaki en buhranlı dönemini geçiriyor. Bu dönemde ülkeler daha çok içe kapanma ve kendi iç sorunlarıyla boğuşma evresini yaşıyorlar. Bunda Ortadoğu’da yaşanan çatışmaların ve bu çatışmalardan kaynaklı ortaya çıkan mülteciliğin etkisi büyük. Özellikle de Avrupa’ya yansıyan mülteci sorunu, Avrupa’nın birçok ülkesinde aşırı popülist sağın güçlenmesine neden oluyor. Avusturya’da Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ), Fransa’da Ulusal Cephe, Hollanda’da Özgürlük Partisi (PVV), İngiltere’de Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi (UKİP), Almanya’da Almanya için Alternatif Partisi (AfD), Sırbistan’da Aşırı Sağcı Ulusalcılar (SRS), İsveç’te, İsveç Demokratları (SD), Danimarka’da Danimarka Halk Partisi, Norveç’te  Göç Karşıtı İlerleme Partisi, Finlandiya’da, Gerçek Finler Partisi (PS), Letonya’da Ulusal Birlik Partisi, Polonya'da Hak ve Adalet Partisi, Yunanistan'da Bağımsız Yunanlar Partisi, Macaristan’da Jobbik Partisi popülist söylemlerle güçlenen sağ partiler. Bu partilerin ortak argümanları ise; “Mülteciler sınır dışı edilsin, AB'den vazgeçilsin“ şeklinde.

İngiltere AB’den çıkma yönünde önemli bir adım attı. Bağımsızlık Partisi (UKİP) lideri Nigel Farage, Brexit referandumunun ardından “AB ölüyor” açıklaması yaparken, İngiltere’nin AB’den ayrılma kararı Avrupa’daki aşırı sağcı partileri oldukça mutlu etti.

Küresel sıkıntıların büyümesine tuz-biber ekecek olan bir başka gelişme de ABD’de yaşanıyor. 8 Kasım’da yapılacak olan başkanlık seçimlerinde, Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump’ın kullandığı sert üslup şimdiden kaygı verici olmaya başladı bile.

................

Bu ay ki sayımızda, İsviçre’de radikal İslam ile mücadelede alınan önlemlere dair özel bir dosya hazırladık. Bu çalışma kapsamında farklı kesimlerden birçok kişi ile görüşüp, alınan önlemlere dair bir derleme yaptık.

Odaklandığımız bir başka ana konu ise, İngiltere’nin AB’den çıkma yönünde aldığı kararın (Brexit) İsviçre’ye etkileri oldu. Umarız hazırladığımız dosyaları ilgiyle ve beğeniyle okursunuz.

............

Türkiye’de, siyasal iktidara yönelik yapılan 15 Temmuz darbe girişimini şaşkınlıkla izledik. Başarısızlıkla sonlanan darbenin etkileri İsviçre’ye de yansıdı. İsviçre medyası gelişmelere geniş bir şekilde yer verdi. Burada yaşayan yurtdaşlar da tepkilerini sokağa çıkarak yansıttılar. Bu konuyla ilgili gözlemlerimizi de dergi içeriğinde okuyabilirsiniz.

HaberPodium ekibi olarak bu darbe girişimini kınıyor, demokratik işleyişe yapılan bu saldırının; çoğulcu, özgürlükçü ve barışçıl bir demokrasinin oluşturulmasına vesile olmasını diliyoruz.

Sevgiyle