порно женщина с пиздой вместо рта смотреть                    

http://tihanyoazis.hu/tech/tramvay-nizhniy-novgorod-novosti.html трамвай нижний новгород новости İsviçre'deki haber kaynağınız.

Yurtdışı Etme İnisiyatifi 1 Ekim’de Uygulamaya Konuluyor

транспортная карта для льготников липецк

русские телки на кастинге порно Derya Özgül  LL.M

если все возможные значения дискретной случайной величины Hukukçu

расписание поездов светлогорск Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

будем купаться голыми  

http://flavrful.com/dat/porno-smotret-24-chasa.html порно смотреть 24 часа  

http://academiadeidiomasfriends.es/delo/novosti-krasnoyarska-i-kraya.html новости красноярска и края  

http://71visions.ch/leon/obrazets-dogovor-peredacha-imushestva-ot-uchreditelya.html образец договор передача имущества от учредителя Yurtdışı Etme İnisiyatifi (Ausschaffungsinitiative) 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. 

http://f-star.com.ua/love/golaya-pisya-zheni-video.html голая пися жены видео 28 Şubatt’ta yapılan referandumda halk Yaptırım İnisiyatifi’ne (Durchsetzungsinitiative) güçlü bir şekilde “Hayır“ dedi. Bu aşamadan sonra Federal Hükümet ve kantonlar, ağır ceza alanların yurtdışı edilmeleri için gerekli olan uygulamaların hazırlıklarına başladılar.  

евпатория фото карта SVP tarafından gündeme getirilen Yurtdışı Etme İnisiyatifi 2010 yılında kabul edilmişti.

Federal Hükümet geçen yıl bu inisiyatifle ilgili belirli değişiklikler yaparken, uygulama, yaşama geçirilmek amacıyla hazır hale getirilmişti. Ancak yine SVP tarafından sunulan Yaptırım İnisiyatifi’nden dolayı uygulamalar yürürlüğe girememişti. 28 Şubatta ortaya çıkan sonuç doğrultusunda Yurtdışı Etme İnisiyatifi’nin yürürlüğe girme tarihi 1 Ekim 2016 olarak belirlendi.

Bu uygulamaya göre; yasa değişiklikleri ile yurtdışı edilme durumunda, sadece istisnai hallerde kişisel/ bireysel haklar göz önünde bulundurulacak. Örneğin burada doğup büyüyen bir bireyin durumu istisnai olarak değerlendirilebilecek. Bireysel hak değerlendirilmesinde bireyin yasal hakları ve özel yaşamı gibi kriterler gözönünde bulundurulurken, kişinin yurtdışı edilmesi ile İsviçre hak ve hukuku arasında bir değerlendirme yapılması gerekecek.

1 Ekim’de yürürlüğe girecek olan yasa ile; bir göçmenin yaralama, cinayet, yaşamı tehlikeye atma, ağır cinsel suç, zorunlu evlilik, dolandırıcılık, ciddi maddi hassar, vergi kaçakçılığı gibi suçları işlediği ispatlandığı takdirde, ceza mahkemesi o bireye yurtdışı edilme cezası verebilecek. Bunun devamında o kişiye 5 ile 10 yıl arasında İsviçre’ye giriş yasağı konulurken, herhangi bir tekrar durumunda bu süre 20 yıl ya da ömür boyu olabilecek. Bu suçların dışında, bir göçmen tarafından işlenen başka bir suç durumunda da hakimlerin yurtdışı etme yetkileri arttırılıyor. Ancak bu genel bir uygulama olmayacak. Karar, kişiye özel yapılacak bir değerlendirme sonucunda verilebilecek. Bu tür suçlarda ise isviçre’ye giriş yasağı 3 ile 15 yıl arasında değişebilecek.

İsviçre’de şu an itibariyle uygulanan yurtdışı etme cezasının oranı yılda yaklaşık 500 kişi. Yeni uygulama ile bu rakamın 400’e düşmesi bekleniyor.

Türkiyelilerin Yüzde 14’ü Yaptırım İnisiyatifi için “Evet“ oyu kullandı.

Son referandumlardan yola çıkılarak yapılan bir anket sonrasında, Yaptırım İnisiyatifi’ne evet oyu kullanan Türkiyeli göçmenlerin oranı yüzde 14.  Bana göre yüzde 14 çok yüksek bir oran. Evet oyu kullanan Türkiyeli göçmenlerin, inisiyatif teksti ile ilgili ne kadar bilgi sahibi oldukları soru işareti!

Vatandaş olun!

Seçimlerde ve referandumlarda göçmenler yararına daha etkili sonuçların ortaya çıkması ve söz hakkımızın gerekli yerlere yansıyabilmesi için, İsviçre vatandaşı olmanın önemini sürekli dile getiriyoruz. Bir süre önce kabul gören bir inisiyatif sonucunda vatandaş olma hakkının sınırlandırıldığını belirtmiştik. Vatandaşlık için gereken 12 yıllık ikamet süresi 10 yıla düşürüldü. Ancak bununla birlikte kısıtlamalar da geldi. 2017 yılında yürürlüğe girecek olan bu yasa ile sadece C (Niederlassung) oturum hakkına sahip olan göçmenler vatandaş olabilecek. Bu anlamda özellikle F veya B oturum hakkı olup da 12 yıldan fazla bir süre İsviçre’de ikamet eden ve kantonların diğer şartlarına uyan bütün göçmenlerin vatandaşlık başvurularını bir an önce yapmalarını şiddetle tavsiye ediyorum!

 

Not: İsviçre'de, hukuki konularda danışmanlık hizmetinden faydalanmak isteyenler yukardaki mail adresimden bana ulaşabilirler.