причины заикания и симптоматика заикания                    

http://r-service77.ru/leon/cherez-skolko-v-inkubatore-poyavyatsya-tsiplyata.html через сколько в инкубаторе появятся цыплята İsviçre'deki haber kaynağınız.

“Adam ol “ diyorlardı bize…

проблемы инженерного мышления

подсмотрел пляж рассказы Savaş Şengül

работа вахтовым методом с проживанием Meslek danışmanı ve Sosyal eğitimci

http://klvrt.ru/delo/changes-come-perevod.html changes come перевод HETS Cenevre ve Orleans 

игра где ты на острове Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

фильм приказ уничтожить  

http://magribart.ru/leon/moskovskaya-pensiya-skolko-sostavlyaet.html московская пенсия сколько составляет  

как делать скрины на телефоне samsung Bir toplantıda adamın biri aynı anda gençlerimizi hem övüyor hem de kırıyordu: “Bu gençlere bir bakın. Onlarla gurur duyuyorum. Hepsi 4 yıl üniversite okumuşlar ve diplomalılar. Ama diğerleri adam olamadılar.“

http://personalizedmedicinemanagement.com/community/novoe-raspisanie-dachnih-avtobusov-orenburg-2017.html новое расписание дачных автобусов оренбург 2017 Peki adam olmak ne anlama geliyor?

Diploma sahibi olan birini sayar, saygı, sevgi ve değer gösteririz. Herkes o kişiden bahseder, gurur duyarız. Kıskanan da olur tabii. Anadolu kültürü öyledir.

Ama diplomaları olmayan diğer insanlarımızı sevmiyor,değer vermiyor muyuz bu durumda? Diplomimiz yoksa kimse bizi saymaz mı?

Avrupa’da ve İsviçre‘de ne olursanız olun, kimse sizden diploma istemez. Olsa da olmasa da bir adamsınızdır. Adınız ya da yeteneğiniz bir diplomaya bağlı değildir.

Buradan gençlere bir mesaj vermek istiyorum.

“Adam ol“derken anne-babamız ve çevremiz sadece iyiliğimizi istiyorlar. Çünkü onlar yokluğu-yoksulluğu yaşadılar.

Köyden gelen ailelerimiz oralarda oldukça büyük zorluklar yaşadılar. Hergün çalışmalarına rağmen fazla bir kazanca sahip olamıyorlardı. Ailenin yardımı ile ancak bir kişi okuyabiliyordu,

Bu ülkeye gelen anne babalar size bir şans verdiler. O şans onlara maalesef tanınmadı. Anne-babalar için adam olmanın yolu okuldan geçiyor.

Yukarıda da belirttiğim şeklide “Adam ol “ kavramı bu ülke için geçerli deĝil. Gençler bunu pek anlamazlar.

Onun yerinde şunun denmesi daha uygun olur: “Kızım/Oğlum ne olursan ol, arkandayım. Önemli olan sevdiğin işi yapman.Bu yeter bize.“

Çocukları ile bu şekilde konuşan anne-babalar bir gün çocuklarının yüksek okullar yapıp öğretmen ya da yazar olduğunu, uzmanlaşıp kendi şirketini açtığını görebilirler.

Futbolcular bu konuda çok iyi bir örnektir. Birçok futbolcu fakir ailelerden ve ülkelerden geliyor. Ancak yetenekleri nedeniyle milyoner de olabiliyorlar. Önemli olan milyoner olmak değil sevdiğin işi yapıp mutlu olmaktır.

Ve bütün insanlarda yetenek var. Çocuklarımıza destek verirsek onlar da mutlu olurlar. İstediğiniz, beklediğiniz çocuklarınızın mutluluğu değil mi?