авиакомпания россия за сколько часов можно регистрироваться                    

http://zhenguochansi.org/demo/razobrat-slovopo-sostavu-dogadalsya.html разобрать словопо составу догадался İsviçre'deki haber kaynağınız.

İsviçre’de kadın intiharları artıyor!

таня танцует стриптиз  

низкое атмосферное давление как влияет

воронины где галина  

состав сборной россии по футболу 2017 2018 сколько кубов в поддоне газобетона Edibe Gölgeli

http://sunmoon-japan.net/demo/kraski-holi-svoimi-rukami-iz-krahmala.html краски холи своими руками из крахмала Ekonomist

http://a3-electro.ru/images/igrat-karti-pasyans-4-masti.html играть карты пасьянс 4 масти Basel Kantonu Vatandaslik Komisyonu Üyesi

составляем организационную структуру  

спа салон в домашних условиях Psychological Associationadlı derginin araştırmalarına göre, İsviçre’de 2012 yılında 33 kişi intihar etti. İntihar edenlerin 22’sinin yaşları 14-22 arasında değişen kadınlar oluşturuyor. Derginin verdiği rakamlara göre, 2013 yılında, şu ana kadar ise 28 kişi intihar etti. Bunlardan 11’i, yine 14-22 yaşları arasında değişen kadınlar. Bu rakamlara göre, intihar olaylarının yüzde 76’sini kadınlar oluşturuyor.

Yapılan açıklamalara göre, yaygın olan intihar nedenleri şöyle: Endişe, korku, telaş, üzüntü gibi insanda baskı ve gerilime yol açan duygu durumu, duygusal çatışma, bastırma, psikolojik baskı, bilinçaltına itme ve kimlik bunalımına bağlı depresyon.

İsviçre’de her yıl 700 kişinin intihar eğilimi içinde olduğu belirtilirken, bu rakamın yüzde 72’sini yine kadınlar oluşturuyor.

İntiharlara dair verilen bu rakamlarda göçmen kadınlar önemli bir rol oynuyor. Uzun süreli izlenimlerime göre, genel olarak göçmen kadınların intihar sebeplerinin, daha çok aile içi şiddet, baskı ve uyumsuzluktan kaynaklı. Bu etkilerle ortaya çıkan psikolojik rahatsızlıkların intiharlara zemin hazırladığı çok açık.

Genç göçmen kadınlar arasında sık rastlanan sorunların başında, anne-baba ya da kendisi için çok önemli olan biri tarafından reddedilme ve terk edilme duygusu geliyor. Bu duyguyla baş edememesi, iletişim eksikliği, anlayışsız tavırlarla karşılaşma, kültürel kimlik bunalımı, dikkate alınmama gibi bir çok temel etken,bireyi intihar düşüncesine yönlendiriyor.

Aslında her intiharın önüne geçilebilir. Bunun tek yolu iletişim kurmaktan geçiyor. Burada anne-babaların çocuklarla iletişim halde olması çok önemli. Aile içerisinde çözemediğiniz sorunlarda bağımsız olan üçüncü şahsa ya da bir uzman Psikoloğa danışmanızda fayda var.

Genel olarak toplumumuzda Psikoloğa gitmek ayıplanır. Halbuki bu önlem önceden ele alındığında, belki genç bir insana hayat bağışlayabilirsiniz. Bu durumda, önce ki hatalar ve yanlışlar üzerine konuşmak-tartışmak yerine daha çok yapıcı konuşmalar yapılmalıdır.

Son olarak; kendinize kaynaklar yaratın. Sağlıklı aile bağları, doğa ve hayvanlar size önemli kaynaklar oluşturabilir. En önemlisi de kendinizi tekleştirmeyin. İletişim kurmak, çözüm bulmak demektir. Sorunlarınızı uzman psikologlarla konuşmaya çaba gösterin.