http://klvrt.ru/delo/changes-come-perevod.html changes come перевод                    

игра где ты на острове İsviçre'deki haber kaynağınız.

İSVİÇRE'DE REFERANDUM VE HALK iNiSiYATiFi

как делать скрины на телефоне samsung  Isvicre'de Referendum-halk oylamasi-www.haberpodium.com

http://personalizedmedicinemanagement.com/community/novoe-raspisanie-dachnih-avtobusov-orenburg-2017.html новое расписание дачных автобусов оренбург 2017  

http://cortexhr.com/delo/prichina-zapora-u-rebenka-3.html причина запора у ребенка 3  

причины заикания и симптоматика заикания HALK OYLAMASI (REFERANDUM) NEDiR? 

İsviçre’de, Federal Parlamento`da kabul edilen bütün anayasa değişiklikleri, halk oylamasına sunulmak zorundadır. Ancak aynı zorunluluk Parlamento`nun yasa ve benzeri kararları için söz konusu değildir. Eğer Parlamento kararına karşı geçerli bir “halk inisiyatifi” yoksa, karar yürürlüğe girer.

Halk oylamasından çıkacak olan herhangi bir kararın sadece seçmenler tarafından değil, aynı zamanda kantonların çoğunluğu tarafından da kabul edilmesi gerekir.

Seçmen çoğunluğu için, oylamada ülke çapında kullanılan toplam oy miktarı dikkate alınırken, her kantonda kullanılan oyların hangi yönde çoğunluk sağladığına bakılır.

İsviçre Federal Devleti 20 tam ve altı yarım kanton oluşur. Tam kantonların kararları bir, yarım kantonların kararları da yarım puan olarak hesaplanıyor. Sonuçta, Kanton çoğunluğu için ortaya çıkan toplam 23 puanın hangi tarafta ağırlık kazandığına bakılır.

 

http://r-service77.ru/leon/cherez-skolko-v-inkubatore-poyavyatsya-tsiplyata.html через сколько в инкубаторе появятся цыплята HALK iNiSiYATiFi NEDiR?

Isvcre'de referandumlar-www.haberpodium.com

Eğer Parlamento kararı, halkoylamasında karşı bir seçenek sunulmadan kabul edilmezse, eski anayasa maddesi geçerliliğini korumaya devam eder. Ancak, söz konusu Parlamento kararına karşı 18 ay içinde 100 bin seçmenin imzasıyla sunulan bir öneri ortaya çıkarsa, bu da halk oylamasına sunuluyor. Bu durumda halk inisiyatifi ortaya çıkıyor.

Anayasa değişikliklerinde halk inisiyatifleri için aranan koşullar, yasa ve benzeri Parlamento kararları için değişiyor.

Parlamento`nun anayasa değişikliği dışındaki kararlarına karşı, bir halk inisiyatifinin üç ay içinde 50 bin imza toplaması gerekiyor. Bu durumda halk inisiyatifi, halk oylamasına sunulma hakkını kazanmış olur.

Bu tür halk oylamalarının kabul için seçmen çoğunluğu yeterli görülürken kanton çoğunluğu aranmaz.

 

 

проблемы инженерного мышления 21 MAYIS’TA ENERJi YASASI OYLAMASI

İsviçre’de 21 Mayıs 2017 tarihinde Enerji Yasası’na dair bir halk oylaması yapılacak.

Federal Parlamento, 2016 yılı Sonabahar’ında enerji stratejisi değişikliği kapsamında enerji yasasını revize edip, alınması gereken önlemlerin birinci paketini kabul etmişti. 21 Mayıs’ta enerji stratejsı ile ilgili bu yasa paketi halkın oyuna sunulacak.

Bu yasa ile enerji tüketiminin azaltılması, enerji verimliliğinin arttırılması hedefleniyor.

Düzenleme, yenilenebilir enerjinin teşvik edilmesi görevini üstleniyor ve yeni nükleer enerji istasyonlarının inşaa edilmesini yasaklıyor.

где найти катану подсмотрел пляж рассказы Enerji stratejisi değişikliğinin nedeni

2011 yılında Japonya’da yaşanan Fukushima faciasından sonra, İsviçre’nin enerji politikası değişmeye başladı. Nükleer enerjiden vazgeçmek isteyen İsviçre, yeni santrallerin inşaa edildiği bu dönemde nükleere dayalı enerji stratejisini askıya aldı. Bu kapsamda 2013 yılında “Enerji stratejisi 2050“ isimli bir Nükleer Santral Yasası oluşturuldu. Bu yasaya göre, İsviçre’de bulunan santrallerden Beznau I 2019, Beznau II ve Mühleberg 2022, Gösgen 2029, Leibstadt 2034 yılında kapatılacak. Ülkenin yeni enerji stratejisi ise su, güneş, rüzgar ve biokütleye dayalı olacak.

работа вахтовым методом с проживанием Halk Oylaması sorusu:

30 Eylül 2016 Enerji Yasası‘nı (EnG) kabul ediyor musunuz?

Federal Hükümet ve Parlamento bu halk oylamasının kabul edilmesi yönünde görüş belirtiyorlar.

 

 

 

 

 

 

поменять права в москве юао  

 

 

http://morethenever.myjino.ru/leon/konstitutsionnoe-pravo-grazhdan-na-zhiloe-pomeshenie.html конституционное право граждан на жилое помещение